Jedna střela na branku sedmnáctky MSK a porážka 0:1

Břeclav (JH).  Dva zápasy v domácím prostředí, v nichž nedokázali ani jednou skórovat, odehráli v průběhu minulého týdne mladí fotbalisté MSK Břeclav U17 v Moravskoslezské dorostenecké lize SCM. Ve středu 12.září hostili SFC Opava, který patří k lepší polovině tabulky (7.). První poločas byl vyrovnaný. V 16.minutě měl domácí dorost stoprocentní šanci,  únik uskutečnil Lukáš Mácsai ale Patrik Tuček netrefil prázdnou branku. Vypadalo to na bezbrankový poločas, ale minutu před jeho koncem se dostala Opava po trestném kopu k míči vyraženém brankářem  Luďkem Fojtů a na druhý pokus ho dostala do sítě. Ve druhé půli byla hra v poli vyrovnaná, třikrát se hosté prosadili obdobným způsobem z rychlých protiútoků a vyhráli tak 4:0 (1:0). „Rozhodly tři branky, které jsme dostali po chybách brankáře.

Na tomto postu máme po zranění Dominika Kunického slabinu, dostáváme laciné branky a sami své šance neproměňujeme,“ řekl po zápasu trenér Karel Bečka.

Sestava MSK: Fojtů (41.Julínek) – Večeřa (60.Hykl), Hovězák, Košut, Novák – Horčička (60.Vilušinský), Vu Van, Bílek, Mácsai – Simonyi (54.Růžička), Tuček.

Zápas s MFK Vyškov, který se hrál v sobotu 15.září, přinesl totální převahu mladšího dorostu MSK, ale stačilo špatné odehrání míče ve dvanácté minutě, které hosté proměnili v jediný gól a vyhráli tak 1:0 (1:0). Po tlaku sedmnáctky následoval jeden roh za druhým, jedinečnou šanci vyrovnat měl David Vu Van, ale jeho střelu vykopl obránce z brankové čáry. Ve druhém poločasu se již hrálo jen na jednu branku, ze spousty šancí se sedmnáctka MSK dostala jen k jednomu nastřelení tyče, ale vyrovnat se jí nepodařilo.  „Byl to dobrý zápas se špatným výsledkem. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale neproměňujeme ani ty nejvyloženější a soupeři stačí na vítězství jeden gól. Snad pomůže návrat do kádru hráčů, kteří chyběli kvůli zranění a začínají již trénovat,“ hodnotí výsledek a věří v lepší časy  trenér Bečka.

Sestava MSK: Kunický – Večeřa, Hovězák, Košut, Novák – Trčka (60.Hykl), Vu Van, Bílek, Mácsai – Simonyi, Tuček (41.Horčička).