Hulín-MSK 0:0

 

K poslednímu zápasu podzimní části Moravskoslezské fotbalové ligy jeli muži MSK Břeclav na hřiště Hulína, se kterým doma v prvním kole prohráli 0:2. Z tohoto pohledu lze považovat přivezenou bezbrankovou remízu 0:0 za úspěch. Bodové ztráty v předcházejících kolech ale volaly po ještě výraznějším úspěchu, aby se muži MSK co nejvíce vzdálili nebezpečnému pásmu sestupu.

 

 „Poslední výsledky i celková situace se podepsaly na herním projevu družstva. Zatímco při porážce 0:2 s Hulínem v domácím prostředí jsme předváděli dynamický útočný fotbal, nyní z obavy, abychom zbytečně neinkasovali, jsme hráli více na zajištěnou obranu,“ popisuje průběh posledního podzimního zápasu v Hulíně trenér MSK Milan Valachovič. Jeho svěřenci měli šanci ke skórování jen v úplném začátku sportovního boje, kdy se do nebezpečné blízkosti branky domácích dostali Radek Sasín a Dominik Šilinger.

 

Pak se až do devadesáté minuty hra přelévala mezi oběma šestnáctkami, bez gólových šancí na obou stranách. „My jsme byli aktivnější v prvním poločasu, domácím patřila druhá půle. Na straně Hulína byla herní zkušenost. V kádru má exligové hráče Paciorka, který hrál i ve Feynoordu, Červenku, bývalého hráče Drnovic a Zlína, který působil i v Kazachstánu, Lacigu z Jablonce a Vyskočila ze Sigmy Olomouc,“ vyjadřuje se trenér Valachovič k poměru sil na hřišti.

 

Ale ani Hulín nebyl příliš hladový po gólech, s remízou se spokojil. V tabulce uzavírá lepší osmičku se ziskem 24 bodů. Břeclav má o osm bodů méně, je na úrovni béčka Zlína třináctá, bod za Orlovou a bod před Mikulovicemi, za kterými jsou již jen Kroměříž a Žďár nad Sázavou.  Určitě mají v MSK o čem přemýšlet, bezpochyby dojde k určitým změnám v hráčském kádru, aby po zimní přípravě mohl začít boj o postup po příčkách tabulky směrem vzhůru, blíže klidnému středu.

 

„Nejvíce nám chybějí čtyři ztracené body ze dvou remízových zápasů v Mikulovicích a v Prostějově, kde jsme zbytečně inkasovali těsně před koncem hrací doby. S dvaceti body by se nám dýchalo lépe,“ uzavírá svůj předběžný komentář k celému podzimu břeclavský trenér.

 

Sestava MSK: Prokop – Benetka, Král, Krejčí, Šenk – Carvalho, Simandl, Igwe, Šilinger, Levčík – Sasín.

 

Výsledky 16.kola MSFL: Orlová-Mikulovice 4:1 (1:0), Opava-Sigma Olomouc B 0:1 (0:1), Hlučín-Žďár 2:0 (1:0), Hulín-Břeclav 0:0 (0:0), Prostějov-Uničov 3:1 (1:1), Zábřeh-Třebíč 0:0 (0:0), Slovácko B-Kroměříž 1:0 (1:0), Zlín B-HFK Olomouc 2:2 (2:2).

 

Tabulka po podzimu: 1.Sigma Olomouc B – 32 bodů, 2.Slezský FC Opava – 30, 3.Horácký FK Třebíč – 30, 4.1.FC Slovácko B – 30, 5.1.SK Prostějov – 26, 6.SK Sulko Zábřeh – 25, 7.HFK Olomouc – 24, 8.SK Spartak Hulín – 24, 9.SK Uničov – 21, 10.FC Hlučín – 19, 11.FK Slávia Orlová-Lutyně – 17, 12.FC Fastav Zlín B – 16,

13.MSK Břeclav – 16, 14.FK Mikulovice – 15, 15.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 13, 16.FC Žďas Žďár

nad Sázavou – 11.

 

Po zimní přestávce bude jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy otevřena svým 18.kolem, které je plánováno na neděli 23.března. Muže MSK čeká na úvod těžký soupeř, druhý celek tabulky Slezský FC Opava, a to na jeho hřišti.

Zpět