Jaroslav Řezáč a Jan Dohnálek po podzimu fotbalové šestnáctky MSK

Přechod ze žákovské kategorie je náročný

 

Břeclav (Jaroslav Hýbner).  Jedním z mála mládežnických fotbalových družstev MSK Břeclav, které si v mistrovských soutěžích vedlo na podzim ku spokojenosti vedení klubu, byl celek MSK U16. Sehraná trenérská dvojice Jan Dohnálek-Jaroslav Řezáč s ním dokázala v osmnáctičlenném startovním poli Moravskoslezské dorostenecké ligy SCM dosáhnout

po podzimu na solidní třinácté místo, když její svěřenci dokázali čtyřikrát vyhrát a čtyřikrát remizovat. Nutno přitom zdůraznit, že jde o nejvyšší soutěž v ČR pro tuto věkovou kategorii, v níž se mladší dorost MSK střetával i se stabilizovanými soupeři z renomovaných moravských klubů.

„V prvních kolech jsme dosahovali horších výsledků, přechod ze žákovské kategorie není nikdy jednoduchý. Zlom nastal po zápase se Zlínem (0:16), kdy jsme dokázali vyhrát ve Frýdku-Místku (2:1) a přesvědčili jsme se o tom, že se dá vyrovnaně hrát i se silnými soupeři. Svědčí o tom i remíza 1:1 na hřišti Slovácka a přijatelná prohra 0:3 se Sigmou Olomouc,“ probírají se trenéři šestnáctky MSK podzimními výsledky. V brance mají k dispozici vyrovnanou dvojici, kterou tvoří Josef Šurkala a Vojtěch Bíza, obrana podávala podle jejich slov na podzim vyrovnané výkony, záloha se snažila na hranici svých možností a ani útok nezaostával. „Celkově jsme nezklamali, jako nováček jsme uhráli 16 bodů,“ bilancují trenéři Dohnálek a Řezáč. Nejlepším střelcem družstva byl Daniel Rychlík se sedmi úspěchy, pětkrát se do černého trefil Tomáš Trčka, po dvou brankách zaznamenali Richard Tichý, Jakub Růžička a Libor Radkovič. Dobrých výsledků by nebylo možné dosáhnout, kdyby spolupráce mezi dvojicí trenérů měla nějaké trhliny. Dobře si oba rozumějí i s ostatními trenéry mládeže, s šéftrenérem mládeže Luďkem Zlámalem konzultují všechny vzniklé problémy a společně je pak řeší. A co čeká šestnáctku MSK v novém roce? „S přípravou začínáme 14.ledna. Sehrajeme několik přípravných zápasů, v nichž si budeme ověřovat připravenost družstva na náročnou jarní část sezony. Záležet bude i na definitivní podobě hráčského kádru, která bude záviset na posunech u celků MSK U17 a U19, na něž navazujeme,“ dívají je již trenéři Dohnálek a Řezáč dopředu. Zatím se jim práce v Břeclavi daří. Loni v zimě po svém příchodu do klubu vytáhli osmnáctku MSK z posledního místa Moravskoslezské dorostenecké divize až na desátou příčku, když ke čtyřem podzimním bodům přidala dalších 23. Nyní dostali do rukou hráče, kteří ze žákovské kopané přešli mezi dorostence a hned do velmi kvalitní soutěže. Je to pro ně další výzva, které na podzim dokázali zdařile čelit a vůbec se nebojí jarního pokračování soutěže.

Zpět