1.SK Prostějov U19-MSK U19 4:0 (2:0)

 

V dalším kole Moravskoslezské dorostenecké ligy U19 hrál fotbalový starší dorost MSK Břeclav na hřišti vedoucího celku soutěže 1.SC Prostějov. První zádrhel byl v příjezdu k zápasu. Autobus s fotbalisty MSK trochu zabloudil a tak se na hřiště dostali až půl hodiny před zahájením hry. Než se stačili rozkoukat, dostali ve druhé minutě branku po rychlém průniku útočníka domácích, jeho zpětné přihrávce a přesné dorážce. A když ukazovaly hodiny patnáctou minutu, bylo to již 2:0 pro domácí.

 

„Neubránili jsme dobře rohový kop, na který si naběhl útočník Prostějova a skóroval,“ vysvětluje, jak padla druhá branka do sítě Dominika Kunického trenér devatenáctky MSK Jaroslav Nádeníček. Pak se hra vyrovnala, ale až do konce poločasu nedošlo k žádnému vážnějšímu ohrožení ani jedné z branek. „Kopali jsme pár standardek, po nichž šel míč do blízkosti branky Prostějova, žádná vyložená šance z toho ale nebyla,“ popisuje zbytek první půle trenér Nádeníček.

 

Jeho svěřenci se drželi i dobrou půlhodinu druhé půle vyrovnaně s kvalitním soupeřem, který nepřestal hrát, snažil se své vedení navýšit. Hra měla vysoké tempo, útoky se valily z jedné strany na druhou. Trenér MSK musel sáhnout ke střídání, ale i střídající hráči toho měli v nohou od rána z divizního zápasu ve Žďáru dost. Prostějov toho využil, po dalším průniku obranou přidal v 79.minutě třetí gól, a pak ještě minutu před koncem upravil na konečných 4:0. To již hosté hráli v desíti, protože zraněného Tomáše Trčku (koleno) neměl kdo nahradit.

 

„Trénujeme společně devatenáctka se sedmnáctkou, a protože hrajeme s těmito fotbalisty soutěže devatenáctek (áčko Moravskoslezskou ligu, béčko Moravskoslezskou divizi), tak hráče dle situace rozdělujeme. Navíc s námi do Prostějova jeli čtyři zranění hráči s berlemi a chyběl vykartovaný Richard Simonyi, tak se nám těžko dávala sestava dohromady,“ vysvětluje trenér Nádeníček, jaká je aktuální situace v družstvu. Čestný gól měl v samotném závěru zápasu na kopačce Tomáš Novák. Obešel dva hráče soupeře, dostal se až před brankáře, ten ale jeho střelecký pokus zachytil.  

 

Sestava MSK: Kunický – Trčka, Košut, Svoboda, Redek – Rychlík, Tichý, Vu Van (73.Florus), Radkovič, Suský (57.Kurdík) – Novák.

 

Další výsledky: Vyškov-Líšeň 4:3 (3:2), Hodonín-Frýdek-Místek 1:7 (1:5), Vítkovice-Havlíčkův Brod odloženo, Sparta Brno-Šumperk 1:2 (1:2), HFK Olomouc-Znojmo 1:3 (1:2).

 

Tabulka: 1. 1.SK Prostějov – 12 bodů, 2.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 10, 3.MFK Frýdek-Místek – 10, 4.FK SAN-JV Šumperk – 9, 5.RSM Hodonín – 7, 6.FK Fotbal Třinec – 7, 7.FC Slovan Havlíčkův Brod – 6, 8. 1.SC Znojmo FK – 6, 9.MFK Vyškov – 6, 10.MSK Břeclav – 4, 11.MFK Vítkovice – 1, 12. 1.HFK Olomouc – 0, 13.SK Líšeň – 0, 14.FC Sparta Brno – 0.

 

Další kolo soutěže je na programu v sobotu 13.září. Starší dorost MSK U19 v něm bude hostit svého souseda v tabulce, MFK Vyškov. Začátek zápasu je stanoven na 10:30 hod.

Zpět