MSK-Frýdek-Místek 1:4 (1:2)

 

Potřetí v řadě fotbalisté MSK Břeclav v přípravném zápasu s kvalitním soupeřem inkasovali vysokou porážku. Ve středu 12.dubna hostili druholigový MFK Frýdek-Místek a podlehli mu 1:4 po poločasu 1:2. V úvodu se spíše bojovalo, než aby to jiskřilo před brankami.

 

První šanci měli domácí fotbalisté, ale nevyužili ji. Skóre otevřeli hosté ve dvaadvacáté minutě, když se po rohovém kopu k odraženému míči dostal jejich útočník a z voleje pohotově zavěsil po břevno. Na druhé brance Frýdku-Místku měla podíl obrana MSK, která včas neuklidila míč a nechala hosty z nepřehledné situace v šestnáctce upravit na 0:2. Krátce nato byl po rychlém protiútoku sražen útočník Břeclavi David Jukl a Pavel Simandl bezpečně překonal z pokutového kopu brankáře MFK. Před odchodem do šaten zachránilo břevno branky Lukáše Prokopa od další pohromy, a tak mohli jít domácí fotbalisté do druhého poločasu s minimální ztrátou jedné branky.

 

Po všeobecném střídání ve druhém poločase mělo MSK více ze hry, co ale vázlo, bylo proměňování šancí. O tom, že nakonec hosté vyhráli vysoko 4:1, rozhodly dvě chyby v obranných činnostech v posledních deseti minutách přípravného zápasu. „Stále se to opakuje, děláme chyby v obraně a z nich soupeři získávají gólové šance, kterých využívají. Místo rychlého rozehrání akce, uklizení míče do bezpečí, míče ztrácíme a nabízíme soupeři brejky. Pak vypadá konečný výsledek jednoznačně, i když jsme tentokrát nehráli špatně,“ posteskl si po zápasu trenér Milan Valachovič.

 

To ale není jeho jediný pohled na utkání s Frýdkem-Místkem. „Pomalu budeme končit se zkoušením jednotlivých hráčů, je třeba začít konstruovat základní kádr, který musí mít zátěž celých devadesát minut v kuse. Náhradníky a zkoušené hráče necháme odehrát zápas v zimním turnaji MSK v dresu béčka, aby všichni byli v zápasové zátěži,“ uvažuje o dalším postupu v sérii přípravných zápasů zkušený trenér MSK. Nachází i slova pochvaly pro hru kapitána družstva Pavla Simandla: „Již poněkolikáté byl v přípravě Simandl naším nejlepším hráčem. Udržuje si vysoký výkonnostní standard,  dnes patřil k nejlepším na hřišti vůbec.“

 

Sestava MSK: Prokop – Brunovský, Frátrič, Šenk, Benetka – Lukáš, Paděra, Simandl, Sasín, Jurčík – Jukl.  Střídali: Mrkvica, Hloch, Kučera, Levčík a Olchovskij.

Zpět