Hosté vytěžili z minima maximum

MSK Břeclav-Sulko Zábřeh 1:2 (0:1)

V sedmém kole Moravskoslezské fotbalové ligy hostili muži MSK Břeclav vedoucí celek tabulky SK Sulko Zábřeh. Hosté ukázali, proč se jim bodové konto množí. Dokáží využívat gólových šancí, i když jich není mnoho, jak tomu právě bylo v sobotu 20.září v Břeclavi.

„V prvním poločasu to byla vyrovnaná partie, nám chybělo více pohybu před šestnáctkou i v pokutovém území, abychom své možnosti proměnili v nějaký ten gól. A pak přijde 42.minuta a hosté ze své první šance skórují,“ popisuje průběh prvního poločasu trenér MSK Karel Bečka. Obdobně vypadala druhá půle, v níž se Zábřeh více zatáhl a spoléhal se spíše na výpadové útoky. Celek MSK se snažil vyrovnat, proto byl posílen útok o Ivana Dvořáka. A ten byl patnáct minut před koncem blízko vyrovnávacímu gólu. Dostal dobrou přihrávku vzduchem od Igora Tcybrova a z malého vápna hlavičkoval z dobré pozice kousek nad branku.

Závěr zápasu tak mohl vypadat zcela jinak. Pár minut před koncem se dostali hosté ke svému druhému úspěchu, stalo se tak po hrubé chybě v obraně MSK. Domácím se branku podařilo vstřelit až v nastaveném čase. Po křídle unikl Lucas Carvalho, přes celou šíři hřiště přetáhl míč na Antonína Horvátha, ten ho dal pod sebe a Ondřej Paděra z hranice šestnáctky prostřelil všechno, co stálo mezi ním a sítí zábřežské branky.

„Proti vedoucímu celku soutěže jsme herně nezklamali, jen výsledek není podle mých představ. Soutěž chceme hrát, dokážeme být vyrovnaní i s jejími předními družstvy, neinkasujeme žádné ostudné brankové příděly. V příštím kole uvidíme, s jakou sestavou proti nám nastoupí béčko Zlína,“ vyjadřuje se k celkovému průběhu Moravskoslezské fotbalové ligy i k nejbližšímu zápasu trenér Bečka.

Sestava MSK: Prokop – Dobšíček, Šenk, Dvořák, Hloch – Carvalho, Simandl, Paděra, Kunc (79.Jurčík) – Lapeš (57.Horváth), Kugler (69.Tcybrov).

Další výsledky: Prostějov-Orlová 1:0 (0:0), Vyškov-Slovácko B 4:1 (2:1), HFK Olomouc-Sigma Olomouc B 0:3 (0:2), Hlučín-Hulín 1:0 (0:0), Uničov-Opava B 2:0 (0:0), Třebíč-Líšeň 4:3 (1:2), Kroměříž-Zlín B odloženo.

Tabulka: 1.Sulko Zábřeh – 19 bodů, 2. 1.SK Prostějov – 19, 3. 1.FC Slovácko B – 15, 4.MFK Vyškov – 14, 5.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 13, 6.SK Sigma Olomouc B – 13, 7.FC Hlučín – 11, 8.Horácký FK Třebíč – 11, 9.FC Fastav Zlín B – 10, 8. 1.HFK Olomouc – 10, 11.SK Spartak Hulín – 9, 12.SK Uničov – 9, 13.MSK Břeclav – 8, 14.SK Líšeň – 7, 15.FK Slávia Orlová-Lutyně – 6, 16.Slezský FC Opava B – 0.

V dalším kole budou hrát fotbalisté MSK Břeclav v neděli 28.září ve Zlíně, který má již dva odložené zápasy a přesto se drží uprostřed tabulky. Pak přijde série zápasů s družstvy dolní poloviny tabulky s reálnou šancí MSK navýšit si dosavadní bodový zisk.