MSK Břeclav-SK Líšeň 5:3 (3:1)

 

Poslední přípravný zápas před startem jarní části Moravskoslezské fotbalové ligy odehrálo áčko MSK Břeclav v sobotu 15.března s divizní Líšní. Na své vítězství zadělalo již v prvním poločasu, který vyhrálo 3:1, a po změně stran navýšilo vedení až na 5:1. Zasloužil se o to zejména střelecky disponovaný Radek Sasín, autor tří branek. Jednu připojil David Jukl, tu úvodní obránce Líšně, který hlavou „proměnil“ rohový kop Pavla Simandla.

 

Stalo se tak v pětadvacáté minutě hry a pak se již hráči Břeclavi uvolnili a začali produkovat hru, s jakou byl trenér Milan Valachovič spokojený. „Hráli jsme to, co nacvičujeme, kolmice na nabíhající útočníky. Také v obraně se nám již částečně zacelila hluchá místa, protože se do sestavy vrátili Branislav Frátrič a Ondřej Lysoněk. Pro start MSFL v Opavě bych ale rád vedle nich viděl i zraněné Jana Šilingera a Samuela Brunovského,“ myslí již na začátek mistrovské soutěže trenér Břeclavi.

 

Ve druhém poločasu dal šanci několika dalším hráčům, čehož Líšeň využila ke zkorigování výsledku na konečných 5:3, připomínající spíše výsledek od ledové plochy. Další gólové šance MSK měli Pavel Lapeš a Patrik Levčík, skórovat z nich ale nedokázali, a proto již brankové konto MSK v závěru druhé půle nenarostlo. „Jako náš největší problém vidím bránění standardních situací. Při jedné z nich dostala naše základní jedenáctka dnes první branku. Na odstranění tohoto nedostatku musíme dále pracovat,“ přidává své poznatky nejen z tohoto zápasu trenér Valachovič.

 

Sestava MSK: Prokop – Šenk (Hloch), Benetka, Frátrič, Lysoněk (Morozov) – Levčík – Simandl, Sasín, Paděra, Lapeš – Jukl (Kočiš).

Zpět