Hodně vydařený start na severu Moravy

Orlová (JH).  Fotbalisté MSK Břeclav jeli na horkou půdu do Orlové-Lutyně k dalšímu zápasu Moravskoslezské ligy. Domů se vraceli maximálně spokojeni s vysokou výhrou 3:0, což je zúročením mravenčí práce trenéra Milana Valachoviče s nově sestaveným hráčským kolektivem po řadě odchodů  kádrových hráčů v polovině sezóny. Již od prvních minut bylo fotbalisty MSK v Orlové zřetelně vidět. „Kopali jsme nějakých šest, sedm rohů, tlačili jsme soupeře a dosáhli jsme v osmnácté minutě vedoucí branky. Dal ji kapitán družstva Pavel Simandl přesnou střelou, při níž se míč odrazil od břevna do tyče a od ní do sítě,“ pochvaloval si úvod zápasu trenér Valachovič. Pak přišly ještě další šance. Znovu to byl Simandl, který přehozem z pětadvaceti metrů zaměstnal brankáře Orlové, jenž s námahou vytěsnil míč směřující do šibenice jeho branky. Z následného rohu Jakub Šenk u bližší tyče patičkou nasměroval míč, který brankář jen reflexivně vyrazil. Domácí se zmohli pouze na několik náznaků šancí, s nimiž nemohl mít brankář MSK Lukáš Prokop žádný problém. Břeclavi se vydařil i vstup do druhého poločasu. Po deseti minutách to bylo 2:0, když Martin Kotol dostal dlouhý míč

za obranu, přesprintoval svého strážce, udělal kličku brankáři a zasunul míč do odkryté branky. To sice přineslo uklidnění do řad hostujícího celku, ale současně vyburcovalo Orlovou ke zvýšenému tlaku. Skutečně v následujících minutách  fotbalisté SK Slávie přidali na důrazu a vytvářeli si reálné šance ke skórování.

„V těchto minutách nás v prvé řadě podržel výborným výkonem brankář Prokop. Při jedné situaci  již

po úspěšném zákroku ležel a ještě stačil vyhlavičkovat míč, směřující do sítě. Také při nás stálo štěstí při střelách domácích těsně vedle nebo do tyče,“ přiznává převahu Orlové v této fázi hry trenér MSK. V závěru si ale již jeho svěřenci průběh zápasu pohlídali, střídající Lucas Carvalho Serra nastřelil tyč a v poslední minutě Zdeněk Bezděk skvělou individuální akcí, při níž obešel několik soupeřů včetně brankáře a završil úspěšný start MSK

na konečných 3:0.

Sestav MSK: Prokop – Dostálek, Krejčí, Dobšíček, Šenk – Levčík, Kleiber (78.Bezděk), Simandl, Kotol (88.Silva Santos), Mariotti (85.Carvalho Serra) – Sasín.

I další dva zápasy budou hrát fotbalisté MSK na hřištích soupeřů. Ve středu 22.května je čeká odložený zápas 18.kola v Hlučíně, v sobotu 25.května nastoupí na půdě Hanácké Slávie Kroměříž. Hlučín je v tabulce MSL sousedem MSK, Kroměříži patří třináctá příčka,  v předcházející třech domácí startech ale porazil Baník Ostrava B 2:1, Slovan Rosice 3:1 a remizoval 1:1 právě s FC Hlučín.