Los 1. kola MSFL nebyl k fotbalistům MSK Břeclav zrovna přívětivý. Jako soupeře na úvod soutěže jim totiž určil tým HFK Olomouc, vedený známým trenérem Petrem Uličným a s řadou bývalých ligových fotbalistů v kádru. 
Do zápasu samotného vstoupila lépe Břeclav. Fotbalisté MSK byli aktivnější, běhavější a častěji měli míč na svých kopačkách. Dostávali se také do koncovky, ale několik slibných příležitostí nevyužili. A vzhledem k tomu, že ani domácí si v podstatě žádnou významnou šanci nevypracovali, šlo se do šaten za bezbrankového stavu. 
Do 2. poločasu vstoupili lépe fotbalisté HFK. Zejména dlouhé nakopávané míče za obranu dělaly břeclavským problémy. Domácí Kobylík v této fázi utkání dokonce nastřelil břevno Hladkého branky. Hosté dobře bránili a čekali na brejky. Při jednom z nich, v 58. minutě, vystřelil krásně ze 30 metrů Navrátil, brankář domácích míč pouze vyrazil, Dvořák ho vrátil zpět před branku a nová akvizice v útoku Břeclavi - Jan Veselý - se hlavou nemýlila. Hosté vedli a domácí byli v šoku. Po chvíli si však vytvořili obrovský tlak a nedali až do konce utkání obraně MSK vydechnout. Ta však pracovala na 100% a také s potřebným štěstím hosté výsledek ubránili. První tři body tak putují do Břeclavi a pochvalu si zaslouží celý tým pod vedením trenéra Vladimíra Michala.

Sestava MSK Břeclav:
Hladký - Polák, Schwarz, Michal, Demjanovič (82. Svoboda) - Navrátil, Jakubovič, Simandl, Pácl (63. Chromeček) - Veselý, Dvořák

Rozhodčí: Proske
Diváků: 580
Žlutá karta: Veselý

Zpět