Dalším soupeřem fotbalistů MSK Břeclav v jejich přípravě na start Moravskoslezské fotbalové ligy byl druholigový celek Znojma. Určitě to byl soupeř kvalitní, sebevědomý, herně vyzrálejší. Proto nepřekvapil výsledek zápasu 3:0 pro hosty.

První poločas byl dlouho vyrovnaný. Domácí se zaměřovali spíše na obranu a byli v ní úspěšní, i když jim v sestavě chyběli ze zdravotních důvodů Pavel Simandl, Jan Hloch a Tomáš Košut. Ze zabezpečené obrany vycházely nebezpečné brejkové útoky, vázlo jen zakončení. Znovu to byly nepřesné finální přihrávky, nebo také vychýlená muška při střelbě z větší vzdálenosti. „Výsledek pro nás nebyl až tak důležitý, stále to je jen příprava. Více mě jako trenéra zajímal herní projev hráčů. Přestože jsme nehráli v nejsilnějším složení, dokázali jsme s favoritem herně držet krok,“ hodnotil obraz dění na hřišti trenér MSK Ivan Dvořák mladší. Ani Znojmo se k trvalému ohrožování břeclavské branky v prvním poločasu nedostalo. Většinou střílelo z dálky, nebo využívalo standardních situací po rohových kopech. Branky dosáhlo ve 39.minutě hry po nedorozumění mezi zálohou a stopery domácích. Po zachycení zpětné přihrávky šli dva hráči Znojma sami na brankáře Lukáše Prokopa a překonali ho.

Ještě v první čtvrthodině druhého poločasu nebyl zápas rozhodnutý. Dobré střelecké příležitosti měli v tomto úseku hry Lucas Carvalho, Robin Úlehla a zkoušený kamerunský útočník Calvin. Pak se znovu dostalo Znojmo ke slovu. Po hodině hry, po kombinaci útočníků hostí poslal ten poslední, který byl u míče, nejprve střelu do bránících hráčů, pak i úspěšnou dorážku do sítě. A za dalších deset minut po chybě v obraně MSK zakončovali hosté do prázdné branky na konečných 3:0. To byl signál pro trenéra Znojma, aby vystřídal po předchozí dohodě celou jedenáctku. Několik změn proběhlo i v celku domácích, výsledek se ale již nezměnil „Pokud bychom podali stejný výkon, jak dnes, v prvním kole Českého poháru na hřišti divizních Tasovic (v sobotu 25.července od 17 hod), tak nemám o výsledek obavy,“ uzavírá svůj komentář trenér Dvořák.

Sestava: Prokop – Wallisch, R.Svoboda, Klusák, Fojtík – Calvin, Paděra, Carvalho, Lopin, Sycha – Pospiš. Střídali: Nešpor, Tetur, Horváth, Úlehla.