MSK U19-Hranice U19 2:4 (1:1)

 

Bilance střel na branku v zápasu Moravskoslezské ligy U19 mezi MSK Břeclav a SK Hranice vyzněla 9:6 ve prospěch domácích fotbalistů. Na ukazateli skóre se ale po skončení prvního jarního mistrovského zápasu objevil výsledek 2:4 ve prospěch hostí, kteří jsou vedoucím celkem soutěže. Jejich výsostné postavení v tabulce je zřejmě dáno jejich střeleckou pohotovostí, protože z šesti střel na branku Dominika Kunického skončily v síti

za jeho zády čtyři.

 

První šanci měly Hranice již ve druhé minutě hry, nabíhajícímu útočníkovi ale dobře načasovaným vyběhnutím zmenšil brankář MSK Kunický střelecký úhel a míč šel mimo branku. „Dobrou půlhodinu se pak hrálo bez šancí, až ve 27.minutě po krásném centru Filipa Šandy se do míče opřel na hranici šestnáctky Tomáš Novák a poslal ho do horního růžku hranické branky,“ pochvaloval si trenér Jiří Pecha pohlednou útočnou akci svých svěřenců.

 

Za minutu ale bylo vyrovnáno. Zaspali středoví hráči MSK, pustili do šance útočníka hostí Srempeka, který vstřelil první ze svých čtyř gólů v tomto zápasu. Do poločasu ještě  měli hráči MSK pár dobrých šancí, zpět do vedení se ale nedostali. Ondřej Pohanka nastřelil tyč, Tomáši Horčičkovi a Danielu Bílkovi chybělo při zakončování více fotbalového štěstí. „O přestávce jsem hráče upozorňoval, že rozhodne jakákoliv i drobná chybička. Aby byli v bránění a obsazování hráčů důslední, vyvarovali se chyb,“ to byla prorocká slova trenéra Pechy.

 

Přišel jeden z rohových kopů, obránci domácích pozdě reagovali a volný hráč ze značky pokutového kopu upravil stav na 1:2. Ke cti devatenáctky MSK slouží, že nepovolila, začala Hranice přehrávat a měla i dvě obrovské šance. Pohanka ale nastřelil jen gólmana a Bílek z pěti metrů přestřelil prázdnou branku. Břeclav při snaze o vyrovnání otevřela hru, po dvou úspěšných brejcích se ale naopak Hranice dostaly díky střelecky disponovanému Srempekovi do vedení 4:1.

 

V závěru, dvě minuty před koncem hrací doby, prostřelil Bílek klubko hráčů v šestnáctce Hranic a upravil tak výsledek na konečných 2:4. „Rozdíl je v proměňování šancí, chybějí nám rozdíloví hráči, kteří dokáží chladnokrevně skórovat. Navíc jsme postrádali vykartovaného Radka Svobodu, v týdnu se na tréninku zranil David Vu Van a po nemoci ještě není připraven nastoupit do utkání náš střelec Ivo Tetur,“ uzavírá svůj komentář trenér Pecha.

 

I přes porážku pochválil hráče za výkon, za to, že i za nepříznivého stavu chtěli hrát fotbal, bojovali až dokonce. V sobotu 29.března s nimi nastoupí k dalšímu zápasu, budou hosty Hanácké Slávie Kroměříž. „To je celek z naší části tabulky, potřebujeme na jeho půdě bodovat,“ plánuje trenér devatenáctky MSK, i když mezi Kroměříží (4.) a Břeclaví (10.) je v tabulce devítibodový rozdíl.

 

Sestava MSK U19: Kunický – Košut, Šanda, M.Horčička, Kolaja (76.Hakala) – T.Horčička, Wallisch (76.Večeřa), Simonyi (58.Hovězák), Pohanka – Bílek, Novák. 

Zpět