Břeclav.  Také závěrečný přípravný zápas fotbalistů MSK Břeclav před zahájením dalšího ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy se vydařil. V sobotu 1.srpna hostili celek FC Sparta Brno a rozdrtili ho po dobrém výkonu 7:1. Lví podíl na tomto úspěchu měl útočník Tomáš Pospiš, který se do černého trefil za 65 minut (než vystřídal) pětkrát.

 

O vysoké výhře se rozhodlo již v prvním poločasu, do kterého trenér Ivan Dvořák mladší s asistentem Michalem Škrabkem postavili jedenáctku, která se jim rýsuje aktuálně jako optimální. Sparta je výkonnostně o třídu níže, start v divizi ale odmítla a bude hrát znovu krajský přebor. Pro břeclavské fotbalisty byla dobrým sparingpartnerem, na němž si mohli ověřit svou připravenost na mistrovskou soutěž. V první půli soupeře do ničeho vážnějšího nepustili. Střed zálohy, hrající ve složení Ondřej Paděra, Pavel Simandl a Zdeněk Šenkeřík, byl zjevně osou týmu, rozhodující řadou. „Záložníci dávali útočníkům přesné finální přihrávky, které oni dokázali zužitkovat,“ pochvaloval si hru zálohy a údernost útoku Michal Škrabko. Brankostroj načal Tomáš Pospiš ve dvanácté minutě, když obehrál svého obránce a po zemi prostřelil brankáře hostí. Na 2:0 zvýšil Lucas Carvalho „angličanem“ od tyče, po předcházející pohledné kombinaci, při níž šel míč z nohy na nohu. Posledních deset minut první půle odpor Sparty definitivně zlomilo. Nejprve střela Paděry skončila na Simandlovi, který pohotově míč zpracoval, otočil se čelem k bráně a nedal brankáři šanci. Do změny stran završil hattrick Pospiš dalšími dvěma úspěšnými zásahy. „Zlepšili jsme přechodovou fázi, přihrávky byly promyšlené, přesné a padaly po nich pěkné branky,“ spokojeně dodal asistent hlavního trenéra mužů MSK.

 

I ve druhém poločasu byla převaha na kopačkách fotbalistů MSK stále zřejmá. Lukáš Prokop v brance Břeclavi byl prakticky bez práce, na druhé straně přidal v 54.minutě svůj čtvrtý gól Pospiš, když proměnil prudkou střelou šanci při přečíslení dvou proti jednomu. Pak ještě elitní střelec MSK nastřelil břevno a následně přidal pátý gól, čímž završil své střelecké hody v tomto zápasu.

 

Za tohoto rozhodnutého stavu došlo k sérii střídání v dresu MSK, šanci dostali další, méně vyzrálí hráči, a tím se síla na hřišti vyrovnala. V sedmdesáté minutě se po chybách středu obrany s podílem střídajícího brankáře Lubomila Bohunského dočkali hosté čestného gólu. Z jejich pohledu vypadá porážka 1:7 malinko přijatelnější, z pohledu domácích vysoká výhra 7:1 dodává optimismu před zahájením MSFL. Zajímavý je i pohled na statistiku zápasu. Muži MSK vystřelili na branku třináctkrát a každý druhý pokus skončil v síti. Tak nějak by si trenéři družstva představovali produktivitu svých hráčů i v mistrácích. „Ještě jedna nová tvář se v našem celku dnes objevila. Je jí dvacetiletý záložník Martin Levai, odchovanec Mikulova, který prošel Zbrojovkou i reprezentací ČR do osmnácti let. Máme o něj zájem, jednání pokračuje,“ přidal Michal Škrabko informaci o hráči, který odehrál celý zápas.

 

Sestava:  Prokop (65.Bohunský) – Fojtík (46.Košut), Klusák (46.Svoboda), Sedlo, Sycha (65.Úlehla) – Levai, Paděra, Simandl (65.Wallisch), Šenkeřík (65.Simonyi), Carvalho (46.Lapin) – Pospiš (65.Bílek).

 

V sobotu 8.srpna od 16:30 hod budou v prvním podzimním kole Moravskoslezské fotbalové ligy hostit muži MSK Břeclav celek MFK Vítkovice. Fandové, kteří v posledních dvou přípravných zápasech MSK viděli dvakrát jejich sedm vstřelených branek, jistě přijdou s nadějí na dalších úspěch a kvalitní sport své družstvo v hojném počtu povzbudit.

Zpět