Jarní část mistrovských soutěží fotbalistů má za sebou několik prvních kol, jejichž výsledky prokázaly stupeň připravenosti celků MSK na odvety. Zatím s nimi lze vyslovit spokojenost, zvláště u některých hráčských kolektivů.

 

Nejsledovanější jsou pochopitelně muži MSK A, účastníci Moravskoslezské fotbalové ligy. Po úvodní vysoké porážce 0:6 v Olomouci (tam i na svých hřištích prohrávají s favoritem soutěže všichni) přišly dobré výkony a bodové zisky z dalších čtyř kol. Nejprve to byla domácí nešťastná prohra 1:2 se Slováckem B, když hosté dali vítězný gól tři minuty před koncem hrací doby. Následovaly remíza 1:1 v Hulíně, domácí vítězství 1:0 se Slávií Orlová-Lutyně a bezbranková remíza 0:0 na půdě druhého celku tabulky, Sulka Zábřeh. Svěřenci trenéra Karla Bečky již mají na svém kontě 22 bodů, jsou čtrnáctí, jen bod za Třebíčí a HFK Olomouc.

 

Muži MSK B v 1.A třídě hrají s poloviční úspěšností. Doma porazili Bořetice 3:0 a Rakvice 6:2, body nechali v Bučovicích (0:2) a v Lanžhotu (0:2). Jsou v bezpečném středu tabulky na osmém místě s třiadvaceti body.

 

dorostu se nejvíce daří celku MSK U16, hrajícímu mezi sedmnáctiletými Moravskoslezskou dorosteneckou divizi. Po čtyřech jarních výhrách je na skvělém šestém místě mezi třinácti účastníky soutěže, hlavně pak družstvo podává výkony, se kterými jsou trenér Jiří Horčička a jeho asistent Roman Konečný  hodně spokojení.

 

Výrazně úspěšní jsou i mladší žáci U13, startující v Moravskoslezské lize žáků. Také oni jsou šestí v tabulce, s bilancí 9 výher-8 porážek, což značí sedmadvacet bodů. Jarní výhry 23:4 s Kroměříží, 17:9 v Třebíči, 8:4 se Spartou Brno a 26:2 ve Vyškově hovoří za všechny komentáře. Je to odraz kvalitní práce trenéra Luďka Knefela a jeho asistenta Miloše Vaněčka.

 

Další hráčské kolektivy MSK již tak brilantní jarní bilanci nemají, snaží se ale ve svých soutěžích o dobré výkony, bodové zisky a postupy v tabulce. Do konce jarní části sezóny 2014-2015 budou mít ještě řadu příležitostí, jak na sebe pozitivně upozornit.

Zpět