Závěr přípravy na jarní odvety Moravskoslezské fotbalové ligy se mužům MSK Břeclav A vydařil. V posledním přípravném zápasu porazili 3:2 celek MFK Vyškov, který hraje stejnou soutěž, a v sezóně 2014-2015 již Břeclav dvakrát porazil výrazným brankovým rozdílem (5:2 a 4:0). V zápasu, který se hrál na přírodní trávě v Sedleci, potěšil nejen výsledek, ale i předvedená hra, přestože kvůli zranění chyběla trenéru Karlu Bečkovi celá základní obranná čtveřice.

 

První mistrovský zápas se ale mužům MSK nepovedl. Z Olomouce si přivezli krutou porážku 0:6, když s favoritem dokázali držet krok po celý první poločas (0:1). V 51.minutě inkasovali podruhé a adept na postup do 2.ligy pak přidal ještě další čtyři přesné trefy. Rozhodovaly hrubé chyby málo zkušeného celku MSK, ve kterém chyběli Dvořák, Hloch, Pospiš, Klusák, Paděra a Smirnov. Dobrá polovina hráčů na hřišti šla do třetiligového boje s minimálními nebo žádnými zkušenosti. Přesto se Břeclav v první půli držela, škoda obdržené laciné branky, když brankáři Prokopovi při rohu propadl míč mezi rukama. I druhá branka Olomouce B byla laciná a od sedmdesáté minuty přišly tři rychlé slepené góly a zápas se jen dohrával. Bez šancí nebyl ani celek MSK, v prvním poločasu mohli skórovat Giertl a Zezula, ve druhém Horváth a lépe měl herní situaci řešit Jurčík.

 

Prohrály i Líšeň a béčko Opavy, a situace na konci tabulky tak po prvním odvetném kolu zůstala nezměněna. Muži MSK jsou třetí od konce, čtyři body před Líšní, třináct před Opavou B. Dva body ztrácejí na třináctý HFK Olomouc, tři na dvanáctou Orlovou-Lutyni. Boj o setrvání v soutěži, o posun do klidnější části tabulky, bude i nadále hlavním cílem fotbalistů MSK Břeclav A.

 

 

Na ligové úrovni startuje i dorost MSK U19, který je důležitou složkou klubu, v níž dorůstají vlastní odchovanci pro třetiligové áčko mužů, případně pro celek mužů MSK B, hrající 1.A třídu. V prvním jarním kole Moravskoslezské ligy U19 podlehl nejstarší dorost Břeclavi v domácím prostředí  lídrovi soutěže, Hanácké Slávii Kroměříž 1:3. Poločas byl vyrovnaný (1:1), ke zlomu k vývoji skóre došlo po vyloučení brankáře MSK Bízy za faul mimo šestnáctku, což hosté potrestali dvěma góly.  Ani zde nepatří fotbalisté MSK k výkvětu soutěže, s favoritem si ale vedli víc než dobře.

 

Aktuálně drží MSK U19 jedenáctou příčku, stejně bodů má dvanáctá Sparta Brno, o bod méně HFK Olomouc, o dva SK Líšeň. V dohledu této čtveřice jsou jen Vítkovice, ostatní účastníci soutěže mají zřetelný bodový odstup. Z MSL dorostu se nesestupuje, jejími účastníky jsou družstva s licencí Sportovního centra mládeže, případně další celky, zařazené z rozhodnutí příslušné komise FAČR. Lze proto v klidu přistupovat k jednotlivým zápasům a snažit se v nich o co nejlepší výsledek, o průběžný výkonnostní růst celého družstva a potažmo nejtalentovanějších jednotlivců, příštích členů prvního družstva mužů MSK.

 

To je úkol pro trenéra Jaroslava Nádeníčka, kterého proti Kroměříži kvůli nemoci nahradil na lavičce trenér Michal Škrabko.

Zpět