Domácí remíza s Veselím nad Moravou trochu přibrzdila rozlet mladých fotbalistů MSK Břeclav kategorie U19 v dorostenecké divizi. Následovala nešťastná remíza 2:2 ve Vyškově, když po poločase vedla břeclavská devatenáctka 2:0 a vyrovnávací branku dostala po nedorozumění brankáře Daniela Hustého s obranou a jeho následné chybě tři minuty

před koncem základní hrací doby. Po třetím kole tabulce vévodil FK Pelhřimov se třemi výhrami a vynikajícím skóre 12:0. Břeclav na čtvrtém místě již ztrácela čtyři body. Pak ale došlo k výraznému obratu, jehož základem byl návrat útočníka Tomáše Krutáka do družstva. Po letní přípravě v prvoligovém Spartaku Jihlava Tomáš odmítl v novém působišti zůstat a dal přednost nižší soutěži, v níž kromě toho, že je zase doma, ocenil snahu jednolitého kolektivu něco dokázat. S jeho příchodem se zvedlo sebevědomí celého družstva a výsledky se dostavily. Ve čtvrtém kole porazila devatenáctka MSK SK Prostějov 6:0, v pátém vyhrála na hřišti Slovanu Havlíčkův Brod 4:0 a stejného výsledku dosáhla opět doma v šestém kole, kdy proti ní nastoupil Tatran Brno Bohunice. Všechna tři popsaná tkání měla jedno společné. Kompaktní výkon obrany i s brankářem, kteří soupeře do žádné vyložené šance nepustili, taktické vedení sportovního boje celým hráčským kolektivem i s brankovým vyjádřením úspěšnou střelbou útoku, podporovaného celou záložní řadou. Samotný Kruták se na čtrnácti brankách podílel šesti úspěchy, přičemž často své rychlosti využíval k tomu, že se za obranou dostával v nájezdech až před brankáře a dokázal je překonávat. Pelhřimovu trochu došel dech, dvakrát remizoval, jednou prohrál a propadl se na třetí místo tabulky se ztrátou tří bodů na vedoucí celek, kterým není nikdo jiný, než MSK Břeclav. Mezitím se vynořil nový vážný soupeř v boji o vedení v soutěži, a to SK Líšeň, který dýchal na záda Břeclavi se ztrátou jediného bodu. A právě v Líšni se oba rivalové střetli v sobotu 25.září v sedmém kole dorostenecké divize s výsledkem 2:1. Rozhodující branka padla v 88.minutě a domácí záložník jí dosáhl povedenou střelou ze čtyřiceti metrů. Líšeň se tak dostala do čela soutěže, průběžně druhý je Pelhřimov a třetí s malou ztrátou mladí fotbalisté MSK Břeclav.