MSK A-Hanácká Slávia Kroměříž 2:0 (1:0)

 

Po dost zbytečné porážce v Třebíči šli fotbalisté MSK Břeclav do sebe. Ztráta bodů je mrzela, toužili ji odčinit. „Viděl jsem to již v průběhu týdne na trénincích, všichni makali s plným nasazením. A na hřišti při dnešním mistrovském zápasu běhali, kombinovali, dostávali se do střeleckých příležitostí v nezvyklém množství a vůbec nedali soupeři šanci,“ pochvaloval si situaci před zápasem i jeho průběh trenér MSK Milan Valachovič.

 

Od začátku byli jeho hráči lepší, měli množství šanci, šli nekompromisně za výsledkem. Kromě gólu Radka Sasína ve dvacáté šesté minutě, který dorazil do sítě míč, vypadnuvší z rukou brankáře, si Břeclav vypracovala řadu střelecký šancí, z nichž nejméně tři byly stoprocentní. Patrik Levčík nastřelil tyč kroměřížské branky, Franklin Igwe ze značky pokutového kopu minul prázdnou branku a gólem zaváněla i šance Davida Cupáka. Rušný fotbal, v němž domácí hráči válcovali hosty, se musel divákům líbit.

 

Ve stejném duchu probíhal i druhý poločas. MSK měl jednu šanci za druhou, Kroměříž se jen bránila jeho útokům. Pavel Simandl zachytil rozehrávku od brankáře Hanácké Slávie, šel na gólmana sám, udělal mu kličku a střílel do prázdné branky. Strážci svatyně hostů se ale ještě podařilo míč vytlačit mimo brankovou tyč. Sami se na branku hostí řítili i Levčík a Dominik Šilinger, stále ale zůstávalo skóre na 1:0, což se mohlo po náhodné akci změnit.

 

Uklidnění přišlo až v 75.minutě. Střídající Lucas Carvalho pronikl do pokutového území Kroměříže, brankář ho fauloval a Simandl z penalty bezpečně zvýšil na konečných 2:0. „Pochvalu si tentokrát zaslouží celý hráčský kolektiv, který ukázal, že fotbal hrát umí. Výsledek byl pro hosty milosrdný, jejich vedoucí družstva řekl, že gólů mohlo být klidně šest a nemohli by se divit. Doufám, že nebylo toto naše vystoupení ojedinělé, že

ve stejném duchu budeme pokračovat i v dalších kolech Moravskoslezské fotbalové ligy,“ chválí trenér Milan Valachovič svůj tým a zároveň vyjadřuje přání, aby z dobré cesty nesešel.

 

Sestava MSK: Prokop – Benetka, Krejčí, Král, Šenk – Šilinger (74.Carvalho), Igwe, Cupák, Simandl, Levčík (88.Sasínek) – Sasín (84.Markovič).

 

Výsledky 10.kola MSFL: Orlová-Hulín 0:2 (0:2), Hlučín-Prostějov 0:1 (0:1), Mikulovice-Slovácko B 1:4 (1:2), Opava-Zábřeh 2:2 (1:2), Sigma Olomouc B-Zlín B 1:1 (0:0), Uničov-Třebíč 1:1 (1:1), Žďár nad Sázavou-HFK Olomouc 0:2 (0:0), Břeclav-Kroměříž 2:0 (1:0).

 

Tabulka po 10.kole: 1.Slezský FC Opava – 24 bodů, 2.SK Sigma Olomouc B – 23, 3.Horácký FK Třebíč – 20, 4.SK Spartak Hulín – 19, 5.1.SK Prostějov – 18, 6.1.FC Slovácko B – 17, 7.SK Sulko Zábřeh – 17, 8.SK Uničov – 15, 9.1.HFK Olomouc – 14, 10.MSK Břeclav – 14, 11.FC Hlučín – 12, 12.SK Hanácká Slávía Kroměříž – 11, 13.FC Fastav Zlín B – 10, 14.FK Mikulovice – 10, 15.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 10, 16.FK Slávia Orlová-Lutyně – 9.

 

Další kolo: Muži MSK budou hrát v sobotu 19.října od 15 hod na hřišti HFK Olomouc. Jejich soupeř si přivezl v desátém kole tři body ze Žďáru, má v tabulce soutěže stejný počet jako Břeclav, je před ní jen díky aktivnímu skóre.

Zpět