Slovan Bratislava juniorka-MSK A 5:1 (3:0)

 

Třetiligový celek fotbalistů MSK Břeclav se vydal ke svém třetímu přípravnému zápasu v rámci zimní přípravy do Bratislavy. Soupeřem mu měla být juniorka Slovanu, protože ale vrcholí příprava renomovaného slovenského klubu na 1.ligu, vyběhla na trávník výrazně silnější sestava. „Slovan se chystá k závěru přípravy na ligu do Turecka a předtím rozdělil svůj kádr na dvě poloviny. Jedna hrála v maďarském Györu, druhá, v počtu osmi hráčů, posílila proti nám svou juniorku. Navíc nově položený umělý trávník zmokl a následně zmrzl, což nám hodně ztížilo pohyb,“ vysvětluje trenér MSK Milan Valachovič, proč si Břeclav odvezla z Bratislavy výsledek 1:5, ale vzápětí dodává, že tím nechce  vysokou porážku svých svěřenců ospravedlnit.

 

Ta dostala svůj základ již v prvním poločasu, kterou „belasí“ vyhráli 3:0. První branka padla po vydařené křížné střele z dvaceti metrů, která se od tyče odrazila za záda Davida Mrkvici. Druhá padla z penalty za faul břeclavského brankáře, který se pozdě vydal za míčem, který Slovan poslal za hostující obranu. Obdobný byl třetí gól, při kterém vyběhnuvšího Mrkvicu útočník Bratislavy přeloboval. Po změně stran zvýšila juniorka Slovanu na 4:0 a teprve pak se ke slovu dostali i hosté.

 

V první půli měli čtyři solidní brankové příležitosti, ale nevyužili ani jednu z nich. Až kapitán Pavel Simandl, který byl podle slov Milana Valachoviče jednoznačně nejlepším hráčem MSK v tomto utkání, dokázal prostřelit Matúše Putnovského, který je brankářskou trojkou slovenské reprezentace. Na konečných 5:1 upravili domácí po nedostatečném pokrytí jejich útočníka v šestnáctce hostujícího celku. „Stále nejsem spokojený se hrou obrany. Potřebujeme získat zkušeného hráče do zadních řad, který by byl i organizátorem hry,“ řekl trenér MSK po výrazné porážce na hřišti juniorky Slovanu Bratislava.

 

Sestava MSK: Mrkvica – Benetka (46.Trávník), Šenk, Brunovský – Paděra, Simandl, Sasín, Kočiš (46.Jurčík) Belibi (60.Kučera) – Lapeš (46.Přichystal), Kouassi.

 

I další sobota bude patřit výjezdu fotbalistů MSK na cizí půdu. Od 11 hod nastoupí 8.února ve Zlíně proti druholigovému FC Fastav, což bude jistě kvalitní prověrka jejich průběžné připravenosti na jarní část mistrovské sezóny 2013-2014.

Zpět