MSK Břeclav-1.SC Znojmo 0:5 (0:1)

 

Necelý den po přátelském zápasu s Hodonínem nastoupili fotbalisté MSK Břeclav v sobotu 14.února brzy po obědě k další přípravě, k níž dostali šanci po nabídce  kvalitního týmu druholigového Znojma. Celou hodinu se s favoritem drželi v kontaktu, prohrávali o jedinou branku 0:1.

 

O konečném výsledku 0:5 rozhodl fakt, že ve druhém poločasu docházely mladému týmu síly a břeclavský trenér Karel Bečka musel do hry poslat celou řadu náhradníků. „Nic jiného, než herní převahu Znojma, se nedalo čekat. Přesto jsme již  ve druhé minutě mohli skórovat, ale Antonín Horváth po samostatné akci mířil těsně nad. Pak jsme měli za celých devadesát minut ještě další dvě šance, ani jednu se nám ale nepodařilo proměnit,“ komentuje trenér Bečka hrubý průběh sportovního boje.

 

Ve 24. minutě chytil brankář MSK Lukáš Prokop penaltu Oklešťkovi, když vystihl směr jeho střely. Známý střelec Znojma ale o deset minut poslal míč za jeho záda a stanovil tak výsledek poločasu. Po hodině hry dali hosté dvě slepené branky a tím bylo o výsledku rozhodnuto. Znojmo pak přidalo ještě dva góly a mezi nimi neproměnilo svou druhou penaltu, když míč orazítkoval tyč, přičemž měl Prokop znovu správnou intuici.

 

„Z prohry si nedělám těžkou hlavu, chtěl jsem protočit hráče proti kvalitnímu soupeři. Pro kluky, kteří jsou kádrově v 1.A třídě a bojují o zařazení do třetiligového týmu, to musela být obrovská zkušenost,“ uzavírá svůj komentář trenér Bečka.

 

Fotogalerie: http://www.mskbreclav.najednou.cz/galerie2/173/

 

Sestava: Prokop – Dobšíček, Klusák, Lošťák (79. R.Svoboda), Košut (46.Wallisch) – Hloch, Simandl, M.Svoboda, Sycha (76.Vu Van) – Giertl, Horváth (79.Tichý).

Zpět