Sulko Zábřeh-MSK Břeclav 1:2 (1:2)

Vícekrát si fotbaloví trenéři MSK Břeclav stěžovali na slabou střeleckou produktivitu svých svěřenců v zápasech třetí ligy, což jen potvrzuje malý počet vstřelených branek (25) za celou sezónu 2013-2014 včetně aktuálního výsledku, což je nejméně ze všech šestnácti účastníků soutěže. Tentokrát ale mohl být trenér Karel Bečka v Zábřehu spokojený, protože ze tří šancí v prvním poločasu dostali muži Břeclavi míč do sítě domácích hned dvakrát, což byl rozhodující moment zápasu, v němž se rozhodlo definitivně o udržení celku MSK v Moravskoslezské fotbalové lize, třetí nejvyšší domácí soutěži.

O první branku se postaral v patnácté minutě Radek Sasín, když Pavel Simandl vystihl rozehrávku hráčů Zábřehu a přihrál Sasínovi, který míč poslal za záda brankáře Sulka. A když o devět minut později unikl po levém křídle obránce Jan Šilinger a poslal míč před branku, kde si ho domácí obránce srazil do sítě, vypadalo to s MSK hodně nadějně. „Hrálo se za úmorného vedra a my jsme začali hodně dobře. Po vstřelených brankách jsme se více věnovali bránění výsledku, škoda, že nám v poslední minutě prvního poločasu domácí dali kontaktní gól,“ popisuje trenér Karel Bečka průběh první půle.

V té druhé se již hrálo převážně na polovině hostí, ale svou herní převahu nedokázali hráči Sulka vyjádřit dalším úspěchem. „Byli v šancích, ale buď stříleli vedle, nebo jsme jejich šance mařili v zárodku, případně vše vyřešil náš brankář Lukáš Prokop. A to ještě v devadesáté minutě chytil po standardní situaci nebezpečnou hlavičku,“ mohl být jen spokojený se závěrem zápasu trenér Bečka.

Jeho svěřenci vyhráli 2:1, čímž zachránili 3.ligu i pro příští sezónu již kolo před koncem. Vítězství to bylo o to více důležité, že nejvíce sestupem ohrožený celek Žďasu Žďár nad Sázavou byl stejně úspěšný v Prostějově a mohl se tak dotáhnout na rozdíl pouhých dvou bodů. Takto zůstává za Břeclaví s bezpečným pětibodovým odstupem.

„V závěrečném kole doma s Prostějovem tak mohu dát ve větší míře příležitost mladým hráčům a Radek Sasín a Jakub Šenk, kteří v Zábřehu dohrávali se zraněními, si mohou po zásluze odpočinout,“ uzavírá trenér Bečka radostné hodnocení zápasu v Zábřehu, který STK nařídila hrát místo v neděli v sobotu společně s ostatními zápasy kola, aby zaručila větší regulérnost závěru soutěže.

Sestava MSK: Prokop – Šilinger (91.Svoboda), Šenk, Lysoněk, Benetka – Lapeš (86.Novák), Simandl, Paděra, Levčík – Jukl (61.Carvalho), Sasín (90.Tetur).

Další výsledky 29.kola: Zlín B-Třebíč 0:0 (0:0), Opava-Orlová 3:0 (1:0), Hlučín-Mikulovice 3:0 (1:0), Hulín-Sigma Olomouc B 0:0 (0:0), Prostějov-Žďár nad Sázavou 1:2 (0:0), HFK Olomouc-Kroměříž 0:0 (0:0), Slovácko B-Uničov 1:3 (1:2).

Tabulka: 1.Slezský FC Opava – 59, 2.Sigma Olomouc B – 54, 3. 1.SK Prostějov – 48, 4.SK Spartak Hulín – 45, 5.SK Sulko Zábřeh – 45, 6. 1.FC Slovácko B – 45, 7.Horácký FK Třebíč – 45, 8. 1.HFK Olomouc – 38, 9.SK Uničov – 38, 10.FC Hlučín – 36, 11.FK Slávia Orlová-Lutyně – 35, 12.FC Fastav Zlín B – 34, 13.FK Mikulovice – 34, 14.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 30, 15.MSK Břeclav – 28, 16.Žďas Žďár nad Sázavou – 23.

Program posledního kola (10.-14.6.): Třebíč-Slovácko B předehráno s výsledkem 0:1 (0:1), Mikulovice-Opava, Orlová-HFK Olomouc, Kroměříž-Zlín B, Sigma Olomouc B-Hlučín, Uničov-Zábřeh, MSK-Prostějov (14.6. 16:30 – jedná se o změně na čtvrtek 12.6. – sledujte webové stránky klubu), Žďár-Hulín.