V dalším zápasu Moravskoslezské fotbalové ligy hostili muži MSK Břeclav silnou rezervu Fastavu Zlín, která přijela i se čtyřmi hráči druholigového áčka. Již tato skutečnost předznamenala průběh boje o ligové body.V první půli se soupeři spíše oťukávali, hra se většinou odehrávala mezi oběma šestnáctkami.

 

Do vedení šli hosté po hrubé chybě obránce Jana Krejčího, který se špatně domluvil s brankářem Lukášem Prokopem. Místo uklizení míče do bezpečí se jen snažil odblokovat hráče Zlína, ten se ale dostal k přihrávce a po střele do tyče se útočník hostí Hlobil dorážkou prosadil. První vážnější ohrožení branky Fastavu měl na svých kopačkách Lucas Carvalho, v rozhodující chvíli si ale míč ukopl a k pořádné střele se nedostal. Úspěšnější byl v závěru prvního poločasu jiný cizinec v dresu MSK Franklin Igwe. Naskočil si hlavou na přetažený míč k zadní tyči a poslal ho za záda druholigového brankáře Zapletala. Do šaten šli soupeři za stavu 1:1.

 

Na začátku druhé půle to zajiskřilo na obou stranách. Nejprve si málem obránce Fastavu B srazil centr Patrika Levčíka do vlastní sítě a následně nejlepší hráč hostí Bartolomeo utekl, odcentroval a střelec vedoucí branky Zlína Hlobil trefil z bezprostřední blízkosti tělo brankáře Prokopa. Dramatický byl závěr zápasu. V 74.minutě byl po druhé žluté kartě vyloučený obránce Miroslav Král a z nařízeného přímého kopu za jeho faul na hranici šestnáctky se hosté přesnou trefou k tyči dostali do jednobrankového vedení. Uplynulo jen několik minut, když se David Cupák srazil s rozhodčím a následovala červená karta.

 

Radost domácích přišla v samotném závěru zápasu se Zlínem B, když v nastaveném čase stoper Krejčí hlavou proměnil centr z rohového kopu ve vyrovnávací branku na konečných 2:2.

 

Sestava MSK: Prokop – Benetka, Král, Krejčí, Šenk – Levčík, Cupák, Simandl, Igwe (79.Markovič), Carvalho (78.Smolka) – Sasín (84.Jurčík).

 

Výsledky 12.kola MSFL: Orlová-Hlučín 1:0 (0:0), Mikulovice-Prostějov 2:1 (2:1), Třebíč-Kroměříž 2:0 (0:0), Opava-Hulín 2:1 (1:1), Sigma Olomouc B-Zábřeh 2:1 (2:0), Uničov-HFK Olomouc 2:1 (1:1), Břeclav-Zlín B 2:2 (1:1), Žďár nad Sázavou-Slovácko B 0:2 (0:1).

 

Tabulka po 12.kole: 1.Slezský FC Opava – 28 bodů, 2.SK Sigma Olomouc B – 26, 3.Horácký FK Třebíč – 26, 4.1.FC Slovácko B – 23, 5.SK Spartak Hulín – 22, 6.1.SK Prostějov – 19, 7.SK Uničov – 19, 8.SK Sulko Zábřeh – 18, 9.1.HFK Olomouc – 17, 10.MSK

 

Břeclav – 15, 11.FC Fastav Zlín B – 14, 12.FK Mikulovice – 14, 13.FK Slávia Orlová-Lutyně – 12, 14.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 12, 15.FC Hlučín – 12, 16.FC Žďas Žďár

nad Sázavou – 10.

 

Další program: Muži MSK budou hrát v dalším kole v neděli 3.listopadu na hřišti Slovácka B. Dá se očekávat, že po sobotní 1.lize se v neděli na hřišti objeví i někteří hráči prvoligového áčka jejich soupeře. Když se k tomu přidá absence kartami potrestaných hráčů Šilingera, Krále a Cupáka, tak svěřence trenéra Milana Valachoviče čeká v Uherském Hradišti moc těžký úkol.

 

Fotogalerii ze zápasu naleznete zde: http://www.mskbreclav.najednou.cz/galerie2/75/

Zpět