MSK Břeclav U19-MFK Frýdek-Místek U19 0:1 (0:1)

 

Těžkého soupeře měla fotbalová devatenáctka MSK Břeclav v devátém kole Moravskoslezské dorostenecké ligy U19. Do Břeclavi přijel třetí celek tabulky MFK Frýdek-Místek, který svou herní kvalitu potvrdil, byť těsným vítězstvím 1:0, které ho vyneslo do čela soutěže.

 

Začátek zápasu byl vyrovnaný a i když byli hosté zjevně fotbalovějším týmem, který měl i více brankových příležitostí, zejména z pravé strany, žádná ale nebyla stoprocentní. Náznaky šancí měl i starší dorost MSK, tu největší vypracoval Tomáš Novák. Zleva se dostal až do blízkosti branky hostí, poslal dobrou přihrávku do prostoru před gólmanem Frýdku, ale nenašel se žádný jeho spoluhráč, aby nadějnou akci dokončil.

 

V samotném závěru prvního poločasu se hosté dostali do vedení 1:0, což byl nakonec definitivní výsledek zápasu. Kopali rohový kop, který obránci MSK odvrátili, míč se dostal až k půlící čáře, kde ho ale Dan Rychlík ztratil. Soupeř se dostal k další rychlé akci po pravé straně a centr před branku dokázal propasírovat za záda Dominika Kunického.

 

Ve druhém poločasu se hráči MSK vrhli do útočení. Neměli co ztratit, snažili se o vyrovnání. Byli více v držení míče, hosté se zaměřovali spíše na obranu a výpadové útoky. V samotném závěru hrála Břeclav na tři útočníky a při rozích byl v šestnáctce Frýdku-Místku připravený pomoci útoku i Kunický. Výbornou šanci měl Richard Tichý, který těsně před koncem dostal dobrý míč na úrovni penalty, jen poněkud zboku, nebyl atakován, ale neměl dostatek klidu k zakončení, střílel z prvního dotyku a minul branku. Po dalším rohu v nastaveném času se rýsovala opět nadějná šance pro domácí, rozhodčí ji ale pro vypršení času nedovolil realizovat a zápas trochu necitlivě ukončil.

 

„Po minulém kole jsem kluky kritizoval, tentokrát jsem byl plně spokojený s jejich soustředěností na hru a nasazením. Spokojenost s jejich hrou ostatně vyjádřil i vedoucí mládeže MSK pan Josef Foltýn. Stále nám ale ještě něco schází k tomu, abychom v dobrých zápasech byli úspěšní i střelecky. Možná nám dnes chyběl zraněný Richard Simonyi, který byl v minulých zápasech naším střelcem,“ vyjadřuje svůj pohled na hru devatenáctky MSK její trenér Jaroslav Nádeníček.

 

Sestava MSK: Kunický – Kacr (81.Kocourek), Kurdík, Svoboda, Redek (59.Suský) – Rychlík (67.Večeřa), Košut, Tichý, Trčka (89.Fungáč) – Novák (57.Vu Van), Florus.

 

Další výsledky: Hodonín-HFK Olomouc 0:2 (0:1), Vítkovice-Znojmo 2:1 (1:0), Kroměříž-Sparta Brno 2:0 (1:0), Prostějov-Šumperk 5:0 (0:0), Líšeň-Třinec 1:1 (0:0), Vyškov-Havlíčkův Brod 2:1 (2:1).

 

Fotogalerie: http://www.mskbreclav.najednou.cz/galerie2/154/

 

Tabulka: 1.MFK Frýdek-Místek – 19 bodů, 2.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 18, 3. 1.SK Prostějov – 18, 4.FK SAN-JV Šumperk – 16, 6.RSM Hodonín – 15, 7. 1.SC Znojmo FK – 12, 8.FK Fotbal Třinec – 11, 9.FC Slovan Havlíčkův Brod – 10, 10.MFK Vítkovice – 10, 11.MSK Břeclav – 7, 12.SK Líšeň – 4, 13. 1.HFK Olomouc – 3, 14.FC Sparta Brno – 3.

 

V desátém kole Moravskoslezské dorostenecké ligy U19 bude hrát devatenáctka MSK v sobotu 11.října v Třinci proti osmému celku tabulky.

Zpět