HFK Olomouc-MSK Břeclav 2:1 (0:0)

V druhém kole podzimní části Moravskoslezské fotbalové ligy hráli muži MSK Břeclav A v Olomouci-Holicích proti 1.HFK Olomouc. Zápas to byl bezpochyby vydařenější, než ten úvodní domácí proti Vyškovu (2:5), ale jen co se průběhu sportovního boje týká. Na branky vyhrála Olomouc 2:1, připsala si první tři ligové body, zatímco Břeclav zůstává i po druhém kole s nulou na bodovém kontu.

„Měli jsme dobrých šest gólových příležitostí při zápasu na hřišti soupeře, což je hodně nad normál. Ale fotbal se hraje na góly a my dali jen jeden, a to je z tolika šancí málo,“ řekl po zápasu trenér MSK Karel Bečka. V prvním poločasu byl hodně aktivní Antonín Horváth, který nejprve prostrčil míč na Tomáše Kuglera, který v dobré šanci hledal komplikované řešení herní situace až nakonec z toho nic nebylo. Další dobrý centr Horvátha našel Vladimíra Smirnova, který si dobře zpracoval míč, ale mířil jen vedle tyče olomoucké branky. Největší příležitost prvního poločasu měl znovu Smirnov, který si narazil míč s Tomášem Kuncem a z hranice šestnáctky nastřelil tyč. Poločas tak skončil bez branek.

Skóre mohl otevřít dvě minuty po změně stran Kunc, kterého šikovně uvolnil Igor Tcybrov. Útočník MSK se zboku dostal sám před brankáře HFK, ale netrefil se mezi tři tyče. Pak přišly chvíle domácích. Nejprve je do vedení poslal v šedesáté minutě podařenou střelou z pětadvaceti metrů přesně do šibenice jeden z obránců a o deset minut později se jim podařilo zvýšit dorážkou od břevna do sítě na 2:0. „Znovu to bylo po naší chybě v obraně, když místo rychlého přenesení hry směrem dopředu naše obrana zaváhala, útočník HFK jí míč sebral, nahrál do šestnáctky, první střela se odrazila od našeho obránce na nohu dobře postaveného soupeře a Lukáš Prokop neměl v brance šanci,“ popisuje druhý gól v síti hostí trenér Bečka.

Klid Olomouce vydržel ale jen pět minut, protože Lucas Carvalho našel kolmou přihrávkou Kunce a ten bezpečně snížil na 1:2. Pak přišly ještě další šance MSK, kterým se znervóznělá Olomouc musela bránit. Vyrovnání měl na kopačce Pavel Simandl, který dostal od Kunce ideální míč na úroveň mezi penaltou a hranicí šestnáctky a nikým neatakován placírkou vystřelil kousek vedle tyče, žel z vnější strany. „Dobrý zápas odehráli Smirnov, ve středu zálohy Kunc a dokud stačil se silami byl družstvu hodně platný i Horváth,“ našel trenér Bečka, jinak nespokojený s dosaženým výsledkem, i slova pochvaly  pro některé své hráče.

Sestava MSK: Prokop – Hloch, Zezula, Dvořák, Šenk (82.Tetur) – Kunc, Simandl, Kugler (62.Carvalho), Paděra, Smirnov – Horváth (38.Tcybrov).

Další sobotní zápasy: MFK Vyškov-1.SK Prostějov 6:3 (5:0), Spartak Hulín-SK Uničov 4:1 (2:1), Slávia Orlová-SK Líšeň 2:2 (0:0).

V dalším kole, které se ještě bude hrát na hřišti Slovanu (hlavní stadion není po rekonstrukci  kvůli aktuálnímu deštivému počasí dosud způsobilý) budou v Břeclavi v sobotu 23.srpna od 16:30 hod hosty fotbalisté Sigmy Olomouc B.