MSK-Kroměříž 2:4 (1:1)

Další dobrý zápas s nedotaženým zakončením odehráli fotbalisté MSK Břeclav A v Moravskoslezské fotbalové lize. Hostili druhý celek tabulky Hanáckou Slávii Kroměříž, které byli po většinu devadesáti minut sportovního boje důstojným soupeřem a přesvědčili se tak o tom, že se dá hrát s každým.

Poločas byl na góly vyrovnaný 1:1. V dešti se do vedení brzy dostal favorizovaný celek hostí, již ve dvanácté minutě vedl 1:0. „Tomáš Pospiš neodehrál v půlce hřiště správně jednoduchý míč, hosté se dostali v protiútoku do přečíslení a chybu potrestali,“ popisuje gólovou situaci trenér Karel Bečka. O vyrovnání se ve 36.minutě postaral Pavel Simandl, jehož střela z přímého volného kopu našla cestu do sítě, když brankář Kroměříže zůstal zmrazený.

Na těžkém terénu se moc nedařilo technické hře, oba celky spíše nakopávaly míče do šestnáctky a snažily se tak vytvářet si gólové šance. Před odchodem do šaten ještě Hanácká Slávia nastřelila tyč a jednu dobrou šanci jí zmařil svým zákrokem brankář MSK Lukáš Prokop.

Úvod druhé půle patřil spíše domácím. Po dalším přímém kopu minula hlavička Antonína Horvátha jen o kousek tyč, v 67.minutě se ale tento hráč střelecky prosadil. Simandl pronikl do šestnáctky, jeho střelu brankář Kroměříže jen vyrazil a dobře postavený útočník MSK poslal míč do za jeho záda.

„Byli jsme blízko třetí branky, kdybychom lépe vyřešili některé další gólové situace. Lucas Carvalho střílel těsně vedle a Horváth si dvakrát nepohlídal v dobré šanci postavení mimo hru. Třetí gól jsme nedali a nakonec jsme promarnili vedení i celý zápas,“ posteskl si trenér Karel Bečka. V závěrečných třinácti minutách hry se totiž zkušený celek hostí dokázal třikrát prosadit a odvezl si výhru 4:2 a další tři body do tabulky.

„Vyrovnávací gól a ten na 2:3 přišly po našich chybách při řešení standardních situací, oba padly po rohových kopech,“ dodává trenér Bečka. Poslední gól v devadesáté minutě měla na svědomí otevřená hra domácích, kteří vrhli všechny síly do útoku ve snaze vyrovnat a hosté po brejku do odkryté obrany skórovali počtvrté.

„Zápas s kvalitním soupeřem měl i další pozitiva v tom, že naši mladí hráči z dorostu pokračují ve sbírání cenných zkušeností. Výborně si dnes vedl Tomáš Košut a hodně mě uspokojil také Jan Hloch, který je již v kádru zabudovaný,“ uzavírá svůj komentář trenér áčka mužů MSK.

Sestava: Prokop – Košut, Klusák, Zezula, Hloch – Fojtík (67.Carvalho), Paděra, Simandl, Jurčík (73.Wallisch) – Horváth (69.Silveira), Pospiš.

Další výsledky: HFK Olomouc-Zlín B 1:3 (0:1), Hulín-Opava B 4:0 (3:0), Vyškov-Líšeň 3:0 (2:0), Hlučín-Uničov 1:3 (0:2), Prostějov-Třebíč 2:2 (2:0), Slovácko B-Orlová 3:0 (2:0), Sigma Olomouc B-Zábřeh 4:1 (1:1).

Tabulka po 27.kole:  1.SK Sigma Olomouc B – 60 bodů, 2.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 50, 3. 1.FC Slovácko B – 49, 4. 1.SK Prostějov – 45, 5.SK Sulko Zábřeh – 43, 6.SK Uničov – 41, 7.FC Fastav Zlín B – 40, 8.FC Hlučín – 40, 9.SK Spartak Hulín – 38, 10.MFK Vyškov – 35, 11.FK Slávia Orlová-Lutyně – 32, 12. 1.HFK Olomouc – 31, 13.SK Líšeň – 30, 14.Horácký FK Třebíč – 27, 15.MSK Břeclav – 24, 16.Slezský FC Opava B – 8.

Zkouška „charakteru“ čeká fotbalisty MSK v příštím kole. Budou hosty posledního celku tabulky Slezského FC Opava B, který zatím jen dvakrát vyhrál a dvakrát remizoval. Přitom jednu remízu (1:1) si odvezl právě z Břeclavi. Vyhrál v první půli 3:2 s Hulínem a ve druhé 4:2 v Hlučíně, druhou remízu 1:1 uhrál doma s Třebíčí. Pokud se v celku, který je již jistým sestupujícím, objeví fluktuanti ze druholigového áčka Opavy, nebudou to mít svěřenci trenéra Bečky na severu Moravy lehké. Hrát se bude již ve středu 27.května od 17 hod.