V neděli 9.3.2014 proběhlo ve sportovní hale ve Valticích závěrečné kolo Halové ligy OFS Břeclav. Toto kolo bylo pojato jako finále, do kterého se probojovala mužstva MSK Břeclav, Sokol Tvrdonice, TJ Moravský Žižkov a Slavoj Velké Pavlovice. Finále se hrálo systémem každý s každým, na poločasy po 10 minutách s tříminutovou přestávkou. Žádná změna se nekonala v počtu hráčů a tak se hrálo jako celou zimu ve složení  4+1. Mužstvo MSK Břeclav bylo ve složení : Marek Štěpnička (G),Vojtěch Borýsek (C) , Matěj Ciprys, Pavel Mutina, Petr Bulíček ,Lukáš Toncr, Andrej Nešpor,(všichni r.02) Michal Tesař a Maximilián Mysliveček ( r.03). Trenér Luděk Knefel, asistent Milan Štěpnička. K prvnímu utkání tým břeclavských nastoupil proti klukům z Moravského Žižkova. Hoši MSK tentokrát neprospali začátek utkání a tak byl průběh vyrovnaný. V prvním poločase se podařilo Petrovi Bulíčkovi vstřelit gól a tak do poločasu druhého se nastupovalo s vedením a tak bylo lze očekávat tlak mužstva Moravského Žižkova. Všechny útočné choutky však kluci MSK rozvraceli již při zakládání, či následně perfektní obrannou činností Matěje Cipryse v první čtveřici či Lukáše Toncra ve čtveřici druhé. MSK Břeclav-TJ Moravský Žižkov 1:0.

 

Druhé utkání proti Slavoji Velké Pavlovice následovalo ihned po dohraném  utkání  s M. Žižkovem. Na pár pokynů ze strany trenéra  a trochu odpočinku tak měli Břeclavští hoši vskutku pár okamžiků. Kluci MSK byli upozorněni na brejkovou hru pavlovických, která jim činila v předchozích kláních problémy. Všichni naši kluci si pokyny a ponaučení z předchozích klání s Pavlovičáky vzali k srdci a pracovali v defenzivě výborně. Avšak ani výborná defenziva nezastavila chuť po vítězství  a tak jako první se do střelecké listiny zapsal po dlouhém gólovém půstu Vojta Borýsek. Rychle po něm pak vsítila naše nová posila Andrej Nešpor. Hra dále probíhala vyrovnaně. Hráči Slavoje pak ke konci první půle zahrávali přímý kop. Brankář Marek Štěpnička toho mnoho neviděl, neboť před ním byl boj o pozice. Nicméně i přesto reflexním zákrokem míč tvrdou střelou vyrazil před sebe. V tomto okamžiku však na chvilku ztratil míč z očí, naši obránci rovněž na vteřinku byli dezorientovaní a tak se podařilo Kryštofovi Petráskovi z Pavlovic  vstřelit gól.

 

Stav 2:1 pro MSK pak vydržel do druhého poločasu. Pavlovičtí kluci do něj nastupovali s chutí po vyrovnání. V tomto směru se činili nejvíce Kryštof Petrásek a Adam Springer.  Adamovi se  podařilo jít v brejku na gólmana Štěpničku avšak ten reflexním zákrokem míč směřující na jeho branku v rozštěpu vykopl. To dodalo sil jeho spoluhráčům a tak za chvilku se míč zásluhou Petra Bulíčka třepotal v síti pavlovických, pro které to byla očividně velká rána a tak další gól přidal opět Petr Bulíček. MSK Břeclav-Slavoj Velké Pavlovice 4:1.

 

K poslednímu utkání hoši MSK nastupovali proti Sokolu Tvrdonice. V tomto utkání byli naši hoši od začátku ti, kteří tahali za delší konec  lana. Avšak i přes množství šancí se jim nepodařilo dopravit míč za záda nejistého brankáře Tvrdonic. Následovala stokrát opakovaná pravda „nedáš-dostaneš“. Po nemastné akci Tvrdonic se ocitl před brankářem Břeclavi hráč Tvrdonic a pokaženou střelou do parket míč brankáře MSK, který skákal snad příliš brzy na zem přeskočil spíše silou vůle tvrdonického hráče Helešice. Do druhého poločasu tak naši borci nastupovali s mírným mankem. Jednoznačně hráče Tvrdonic přehrávali ve všech atributech hry, avšak vše končilo přehlídkou neproměněných jasných šancí. Nastřelené břevno, dvakrát tyčka, či těsně mimo. Pře výraznou herní převahu se nepodařilo skórovat a tak skončil zápas MSK Břeclav-Sokol Tvrdonice 0:1.

 

Konečné pořadí Halové ligy OFS Břeclav

1. Sokol Tvrdonice

2. MSK Břeclav

3. TJ Moravský Žižkov

4, Slavoj Velké Pavlovice

 

Králem střelců byl vyhlášen s 26 góly hráč MSK Vojtěch Borýsek.

 

Závěrem zbývá dodat,že ze strany trenéra Luďka Knefela a jeho asistenta je naprostá spokojenost s výkonem a herním projevem svěřenců. Turnaj OFS byl z naší strany pojímán jako příprava na druhou část nejvyšší soutěže( MS liga žáků skupina jih) kterou tým U12 hraje a rovněž šlo o zapracování nových posil do mužstva. Příslibem na lepší výsledky v soutěži může být i vítězství v přípravném utkání nad mužstvem Hodonína (5:2), které se odehrálo v sobotu 8.3.2014. Hodonín je v soutěži jedním z konkurentů

Zpět