Druhá výhra šestnáctky MSK

Břeclav (hý). Fotbalová šestnáctka MSK Břeclav sice obdržela v osmi zápasech Moravskoslezské dorostenecké ligy SCM 45 branek, což je výrazně nejvíce ze všech osmnácti celků, v poslední době ale jde její sportovní forma nahoru, přibývají body a v tabulce je již patnáctá. Stejný počet bodů mají tři další kluby s lepším skóre, šestnáctý Vyškov je o tři body zpět.

Ve středu 12.září hrál celek MSK U16 na domácí půdě se Slezským FC Opava. Po naprosto vyrovnaném boji podlehl osmému celku tabulky 3:5. Začal dobře, již v desáté minutě našel Richard Tichý přihrávkou Jakuba Růžičku a domácí šli do vedení. Dlouho se neradovali, za šest minut to již bylo 1:1 a tento stav vydržel do poločasu, když brankář Josef Šurkala musel ještě zneškodňovat nebezpečnou střelu Opavy. Ve druhé části hry vrátil Břeclavi vedení Tichý, který střílel k tyči po přihrávce Truong Hoang Sona. V této příznivé fázi hry mohl ještě vedení navýšit Daniel Rychlík, ale jeho střela směřovala nad branku Opavy. Pak se do hry vrátili hosté, brankami v 52. a 55.minutě otočili skóre ve svůj prospěch. O dvě minuty později však Son uvolnil Růžičku, ten obešel i brankáře a srovnal na 3:3. Neuplynula ani celá hodina zápasu a již byla Opava znovu ve vedení. V 73.minutě mohl opětovně srovnat Milan Hnátek, ale přestřelil branku SFC a v poslední minutě byl zápas bohatý na branky uzavřen na 3:5 ve prospěch hostujícího celku.

V sobotu 15.září hrála šestnáctka MSK znovu doma, soupeřem jí byl soused v tabulce MFK Vyškov. Tentokrát pro změnu začali lépe hosté, kteří se ujali v sedmé minutě vedení 1:0. To asi netušili, že již vystříleli všechen prach. Domácí celek naopak tempo stupňoval. V 19.minutě po rohovém kopu hlavičkoval Tichý, brankář míč jen vyrazil a Daniel Rychlík již věděl co s ním. Šanci skórovat měl znovu Tichý, ale brankář Vyškova jeho dobrou střelu vyrazil z brankové čáry. Do šatny šla šestnáctka MSK s vedením 2:1, když Michal Florus unikl po křídle, dal míč pod sebe a Tomáš Trčka se trefil přesně do šibenice. Ve druhé půli byla převaha MSK zřejmá a byla vyjádřena dalšími čtyřmi brankami. V šedesáté minutě se trefil podruhé Rychlík, o dvě minuty později nastřelil Trčka břevno, za dalších šest minut obstřelil střídající Hnátek šikovně brankáře, pak z přihrávky Reného Noska přidal svůj druhý úspěch a účet uzavřel v 73.minutě Denis Fungáč přelobováním gólmana hostí na výmluvných 6:1. Byl to druhý tříbodový zisk šestnáctky, bod získala za úvodní remízu 1:1 s Třincem.

Vítězná sestava MSK U16: Šurkala (65.Bíza) – Radkovič (15.Kurdík), Kacr, Blažek, Nosek – Trčka (63.Hnátek), Truong Hoang Son (54.Redek), Florus, Tichý – Rychlík, Růžička (72.Fungáč). Trenéři Řezáč a Dohnálek, vedoucí družstva Šurkalová.