Druhá výhra devatenáctky MSK na zimním turnaji

Břeclav.  V dohrávce pátého kola zimního turnaje MSK v kopané nastoupili dorostenci MSK U19 ve středu 6.března proti mužům Sokola Tvrdonice. Odehráli dobrý zápas a získali své druhé vítězství v soutěži. Poprvé se skóre měnilo již ve třetí minutě. Mladíci Břeclavi dostali Tvrdonice pod tlak, obránce zahrával v tísni „malou domů“, kterou brankář špatně zpracoval. Pak měla devatenáctka ještě další dvě dobré šance, u konce obou byl Pavel Jurčík. Nejprve z dobré přihrávky od Vojtěcha Hovězáka střílel nad branku Sokola, podruhé v dobrém postavení nebyl řádně srovnaný a míč dostal „na dlouhou nohu“. Šanci měli i hosté po závaru před brankou Lukáše Polacha. Ve 35.minutě se blýskl Dan Netopilík. Nejprve napálil trestný kop do zdi, pohotově ale vystřelil do odraženého míče, který od břevna skončil v síti tvrdonické branky. Do šatny tak šel dorost MSK s dvoubrankovým vedením. Hru měl pod kontrolou i v úvodu druhého poločasu a dosáhl i třetí branky. Netopilík chytře přistrčil míč Hovězákovi, který vybíhal ze druhé vlny a dostal se sám před brankáře, kterého přeloboval. Vedení 3:0 bylo signálem ke střídání, trenér Luděk Zlámal potřeboval vyzkoušet i další hráče širšího kádru. Tvrdonice se nevzdávaly, v této fázi hry volily dlouhé nákopy a dvakrát se jim tato taktika vyplatila. Po jednom nákopu prodloužil hlavou míč útočník Sokola za obranu, tam se ho zmocnil jeho kolega, šel sám na brankáře a snížil na 1:3. To bylo v sedmdesáté minutě a o šest minut později se situace v hrubých rysech opakovala. Tentokrát šel míč, prodloužený hlavičkou, více do strany a obránce Marek Vejvančický se snažil ho odkopnout. Trefil se ale tak nešťastně, že se míč ocitl ve vlastní síti a bylo to již jen 3:2, což vydrželo až do konce zápasu. „Byl to dobrý zápas, na který se kluci těšili, protože o víkendu nehráli. Bojovali s chutí, vedení si zasloužili, škoda zaváhání v závěru. Střídající hráči se přesvědčili o tom, že musejí ještě přidat, pokud se chtějí dostat do základního kádru družstva. Soupeř byl dobrý, produkoval typický mužský fotbal. Spokojeni mohli být i diváci, kteří viděli pět branek,“ řekl po vyhraném zápasu trenér MSK U19 Luděk Zlámal.

Sestava MSK U19: Polach – Wallisch, Vejvančický, Šanda, Balga – Hloch (70.Ivančic), M.Horčička (58.Slunský), Netopilík, Hovězák (65.Matevski) – Sasínek (46.Kabrhel), Juřík (75.Kolaja).