Fotbalová sedmnáctka MSK Břeclav odehrála v průběhu minulého týdne dva zápasy Moravskoslezské ligy SCM U17. V domácím prostředí porazila 1:0 1.SC Znojmo, což byla druhá výhra svěřenců trenéra Michala Škrabka v soutěži, a v dobrém zápasu prohrála na hřišti 1.HFK Olomouc 0:2.

 

Se Znojmem se hrálo vložené kolo ve středu 25.září. Soused z tabulky je výkonnostně na úrovni MSK, a proto se dal očekávat velký boj. Rozhodla vydařená střela Kamila Redka v pětadvacáté minutě ze vzdálenosti 25 metrů, která před brankářem Znojma zaplavala s a skončila v síti. Ve druhé půli místo náporu Znojma přišla řada dalších šancí domácích. Nejblíže gólu byli Tomáš Trčka, Richard Tichý a dvakrát střídající obránce Roman Sedláček. Těsná výhra znamenala cenné tři body do tabulky soutěže.

 

V Olomouci se mladší dorost MSK v sobotu 28.září také neztratil. V úvodu měl blízko ke vstřelení gólu Libor Radkovič, jehož úspěch by jistě vtiskl zápasu jiný náboj. Pak Olomouc převzala taktovku a o svém vítězství 2:0 rozhodla již v prvním poločasu díky využitým standardním situacím. Obě branky padly po střelách hlavou, obrana MSK jim nedokázala čelit.

 

Do konce poločasu ještě nastřelili domácí spojnici tyče a břevna a kromě několika pološancí na obou stranách měl na kopačce kontaktní gól Richard Tichý, který se po individuální akci ocitl sám před brankářem, ale branku minul. Ve druhé půli již Olomouc jen bránila výsledek a fotbal ztratil

na zajímavosti, kterou v prvním poločasu hýřil.

Zpět