MSK Břeclav-OFK Dunajská Lužná 3:2 (0:1)

Fotbalisté MSK Břeclav pokračovali ve středu 16.července v sérii přípravných zápasů na blížící se zahájení mistrovské sezóny 2014-2015. Pozvali si soupeře své výkonnostní úrovně, třetiligový slovenský celek OFK Dunajská Lužná. Po většinu zápasu měli herní převahu, ale zvítězili těsně 3:2, když se na výsledku podíleli hráči, kteří jsou v Břeclavi na zkoušku a mohou se stát příštími členy základní sestavy týmu trenéra Karla Bečky.

V prvním poločasu se hosté ujali vedení, když snad jejich první střelu mezi tyče, ke které se dostali až po dobré půlhodině, brankář MSK David Juran (na zkoušku z Blanska) nejprve vyrazil, na dorážku již ale nedosáhl. „Měli jsme celou řadu brankových šancí, několikrát jsme šli sami na gólmana hostí, ale koncovka nebyla dobrá. Aktivitou hýřili zejména Lucas Carvalho a Michal Kugler,“ vysvětluje trenér Bečka, proč i při územní převaze šli jeho svěřenci do šaten s jednogólovým mankem.

Vše se ale změnilo brzy po změně stran. Hned ve 46.minutě nasměroval obránce Tadeáš Zezula (hráč, který vyrostl v Brně) hlavou do sítě míč z rohového kopu, který zahrával Pavel Simandl. O devět minut později poslal kapitán Simandl svůj celek do vedení, když obral o míč obránce a skóroval podél těla brankáře. Byl to výsledek kvalitního presování domácích na polovině soupeře. Hosté brzy vyrovnali, ale již v 62.minutě se prosadil jeden ze dvou zkoušených Rusů Igor Cybrov, který šikovně obstřelil brankáře Dunajské Lužné ze vzdálenosti za hranicí šestnáctky a stanovil tak konečný výsledek na 3:2 pro MSK.

Hosté ještě bojovali o remízu, měli dobrou šanci, ale střídající brankář Břeclavi Lukáš Prokop vytěsnil dobře umístěnou střelu na tyč. „Stále nastupujeme do přípravných zápasů z plného tréninku, a i když chceme uhrát co nejlepší výsledek, stále se jedná jen o přípravu, důležitější je prověřit schopnosti jednotlivých hráčů. Zkoušení hráči se ukázali v dobrém světle, před nedělním předkolem Českého poháru v Mutěnicích bude záležet i na tom, kdo z nich již bude mít vyřízenu registraci do našeho klubu,“ přidává trenér Bečka svůj pohled na systém přípravných zápasů, v nichž zkouší celou šíři připravujících se hráčů a formuje budoucí základní sestavu.

Proti Mutěnicím bude ještě postrádat Jakuba Dobšíčka, Pavla Jurčíka (oba na dovolené) a Ivo Dvořáka (zranění). V dalších zápasech MSK neuvidíme ani Patrika Levčíka (odchod do Rakouska) a Tomáše Pospiše (3.liga v Komárně).

Sestava MSK: Juran – Hloch, Šenk, Princ, Zezula – Carvalho, Paděra, Simandl, Smirnov – Kugler, Cybrov. Střídali Prokop – Nešpor, Netopilík, Lapeš, Wallisch, Kruták, Tetur, Úlehla.

Po předkole Českého poháru v Mutěnicích, které je na pořadu v neděli 20.července od 17 hod, byl dohodnut oproti původnímu programu další přípravný zápas na středu 23.července od 18 hod, kdy bude v Břeclavi hostem divizní celek FK Blansko.