Žďár nad Sázavou.  Fotbalový dorost MSK Břeclav hrál v šestém kole Moravskoslezské dorostenecké divize ve Žďáru nad Sázavou. Starší dorost MSK U19 vedoucímu celku tabulky podlehl 1:4, mladší dorost MSK U17 svému soupeři také nechal tři body po porážce 1:3, i když tomu dění na hřišti neodpovídalo.

Žďár U19-MSK U19 4:1 (3:0)

Po středečním výborném výkonu se čekalo, že i ve Žďáru ukáže devatenáctka MSK svou kvalitu. Hned v první minutě měla gólovou šanci, kterou nezakončila, zatímco domácí dorostenci skórovali po prvním ohrožení branky Miroslava Turka v šesté minutě a v minutě desáté přidali laciný druhý gól po střele z velmi ostrého úhlu. Pak se hra vyrovnala, v šanci byl Michal Florus, který po rohu přestřelil branku a ještě jasnější příležitosti nevyužil Richard Tichý, který po centru od Ondřeje Kocourka byl sám před brankářem Žďáru, ale nastřelil jen jeho tělo. Z následného protiútoku to již bylo 3:0 pro domácí. Druhý poločas byl vyrovnaný, ale když Denis Fungáč podběhl míč a následně zbytečně fauloval, vsítil Žďár z penalty čtvrtý gól. „To jsme si již mohli jít sednout do autobusu, bylo po zápasu,“ neskrýval své zklamání trenér devatenáctky MSK Karel Bečka. Pak jeho svěřenci snížili na konečných 1:4, když v 84.minutě Kocourek využil přihrávky od Viktora Kacra. „Hned v další minutě jsme šli ve dvojici sami na brankáře a nic z toho nebylo. Jsme z tohoto výsledku ve vedení týmu rozladění, stále nejsou hráči schopni dát do hry maximální koncentraci po celý zápas, chtít každé střetnutí vyhrát, ať je soupeřem kdokoliv. Snad si po doléčení zraněných hráčů v příštích dvou utkáních na domácí půdě spravíme reputaci,“ uzavírá svůj komentář trenér Bečka.

Sestava: Turek – Fungáč (85.Tkadlec), Krevňák, Trčka, Víša – Florus (72.Malhocký), Redek, Tichý (62.Knézlík), Suský – Kocourek, Kacr.

Další výsledky: Líšeň-Havlíčkův Brod 1:0 (1:0), Vrchovina-Kyjov 8:1 (3:0), Pelhřimov-Velké Meziříčí 2:6, Svratka-Boskovice 6:0 (4:0), Blansko-Otrokovice 0:3 (0:1), Třebíč-Sparta Brno 2:0 (1:0).

Tabulka po 6.kole: 1.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 15 bodů, 2.FC Svratka Brno – 13 (5 zápasů), 3.FK Blansko – 12 (5), 4.FC Viktoria Otrokovice – 11 (5), 5.Horácký FK Třebíč – 10, 6.FC Sparta Brno – 9 (5), 7.SFK Vrchovina – 8, 8.SK Líšeň – 8, 9.FC Slovan Havlíčkův Brod – 8, 10.FC Velké Meziříčí – 7, 11.MSK Břeclav – 6, 12.FK Pelhřimov – 5, 13.Tatran Bohunice – 3 (5), 14.FC Boskovice – 2 (5), 15.FC Kyjov 1919 – 0.

Žďár U17-MSK U17 3:1 (1:0)

I přes porážku byl s výkonem svých hráčů trenér Jiří Horčička spokojený. „Hráli jsme pohledný kombinační fotbal v každé fázi hry, zatímco domácí spíše nakopávali míče za obranu a snažili se z toho něco vytěžit. Trenér domácích označil konečný výsledek za nespravedlivý, rozhodčí zápasu řekl, že jsme měli vyhrát 6:3.“

V prvním poločasu podali podle slov trenéra Horčičky mladší dorostenci MSK výborný výkon. Vyložené šance měli Matěj Kristoň, Marián Štancl, Jakub Malhocký a David Nejezchleba, k tomu bylo pár dalších menších příležitostí skórovat. Branka padla v desáté minutě, když se po čtvrtém nákopu Žďáru střetl obránce Šimon Herman s útočníkem domácích a tento souboj nebyl posouzen jako nedovolený. Pak měl Žďas ještě jednu šanci z ojedinělého samostatného úniku, tu ale zneškodnil brankář MSK Roman Kalina.

Ve druhé půli pokračoval tlak MSK, který byl i více v držení míče. To trvalo do padesáté minuty, kdy byl Jakub Pavlík zezadu faulován, viník dostal jen žlutou kartu a v době ošetřování hráče MSK využili domácí dorostenci početní převahy a zvýšili na 2:0. Třetí úspěch Žďáru přišel po minele obránce Hermana, po níž šel útočník domácích sám na Kalinu a nemýlil se. O sedm minut později unikl David Nejezchleba a střelou podél brankáře snížil na 1:3. V dalších šancích byli do konce zápasu ještě René Pekaj a Jan Zonyga, skóre se již ale nezměnilo.

Sestava: Kalina – Dřevěný, Slaný, Herman, Štancl (55.Kaňa) – Kristoň (55.Tkadlec),Bařina, Pekaj, Malhocký – Pavlík (50.Zonyga), Nejezchleba.

Další výsledky: Blansko-Otrokovice 5:0 (2:0), Svratka-Boskovice 6:0 (3:0), Pelhřimov-Velké Meziříčí 6:3, Vrchovina-Kyjov 4:4 (0:2), Líšeň-Havlíčkův Brod B 2:0, Třebíč-Sparta Brno B 3:1 (1:0).

Tabulka po 6.kole: 1.SK Líšeň – 16 bodů, 2.FK Blansko – 15 (5 zápasů), 3.FC Svratka Brno – 15 (5), 43.Horácký FK Třebíč – 15, 4.SK Líšeň – 13 (5), 5.FK Pelhřimov – 12, 6.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 9, 7.FC Kyjov 1919 – 7, 8.FC Sparta Brno B – 6 (5), 9.MSK Břeclav – 6, 10.FC Velké Meziříčí – 6, 11.SFK Vrchovina – 6, 12.FC Slovan Havlíčkův Brod B – 4, 13.FC Viktoria Otrokovice – 4 (5), 14.FC Boskovice – 1 (5), 15.Tatran Bohunice – 0 (5).