MSK Břeclav-Sulko Zábřeh 0:3 (0:1)

K poslednímu domácímu zápasu podzimní části Moravskoslezské fotbalové ligy poslal trenér mužů MSK Břeclav Milan Valachovič své svěřence s jasnou představou o systému hry. Věděl,.že má Sulko Zábřeh ve středu obrany exligového hráče Olomouce Kováře a ve středových formacích další kvalitní fotbalisty a chtěl proto jejich branku dobývat po křídlech.

K tomu měli být disponovaní Dominik Šilinger a Patrik Levčík. Družstvo mělo vycházet ze zajištěné obrany a vyrážet k účinným brejkům. Celý systém se zhroutil ve 35.minutě hry, do které Zábřeh dopředu nebyl vůbec nebezpečný. Z rohového kopu, který byl diskutabilní, se hosté ujali vedení 1:0, což přinutilo domácí tým otevřít hru a snažit se skóre vyrovnat. Do šaten šla obě družstva se stavem 0:1 a vše se ještě mohlo napravit ve druhém poločasu.

V 54.minutě ale přišla obrovská chyba Dušana Markoviče. I když to neměl v popisu práce, šel si liknavě k vlastním obráncům pro míč,  pořádně ho  nepřikryl, útočník hostí mu ho vypíchl, šel sám na brankáře a zvýšil na 0:2. To byla rána domácím do vazu, minuty ubývaly a ztráta se navýšila. O dvanáct minut později mohl Markovič svou chybu napravit, ale jeho dobrou hlavičku brankář Sulka vytěsnil. Druhou vážnější šanci MSK měl Šilinger, ale v malém vápně si s míčem neporadil tak, aby branka soupeře byla v ohrožení.

Třetí gól Zábřehu v 77.minutě již byl jen vyjádřením aktuální nemohoucnosti domácího celku s výsledkem něco pozitivního udělat. „Jsem zklamaný z výkonu našich hráčů, těžko se mi pro hodnocení hledají slova. Chybělo zaujetí, nasazení, rychlost, boj o každý míč. V Břeclavi máme jedinou 3.ligu na jihu Moravy a ten, kdo se dostane do hráčského kádru MSK, by si měl tohoto zařazení vážit a rvát se o své příští angažmá. To vše jsem postrádal. Za jediné pozitivum dnešního zápasu tak mohu označit jen svou možnost dát v závěru příležitost dorostencům Hlochovi a Wallischovi, pro které jistě první třetiligový start zůstane i přes porážku nezapomenutelným zážitkem a povzbuzením do jejich další sportovní činnosti,“ řekl po nepovedeném zápasu trenér MSK Milan Valachovič.

Sestava MSK: Prokop – Benetka (Carvalho), Krejčí, Král, Šenk (Hloch) – Markovič (Wallisch), Šilinger, Simandl, Igwe (Smolka), Levčík – Sasín.

Výsledky 14.kola MSFL: Orlová-Opava 1:1 (0:1), Mikulovice-Hlučín 0:1 (0:0, Třebíč-Zlín B 1:0 (0:0), Kroměříž-HFK Olomouc 1:4 (1:1), Sigma Olomouc B-Hulín 3:1 (2:1), Uničov-Slovácko B 0:0 (0:0), Břeclav-Zábřeh 0:3 (0:1), Žďár nad Sázavou-Prostějov 1:1 (0:1).

Tabulka po 14.kole: 1.Slezský FC Opava – 30 bodů, 2.SK Sigma Olomouc B – 29, 3.Horácký FK Třebíč – 29, 4.1.FC Slovácko B – 27, 5.SK Sulko Zábřeh – 24, 6.1.HFK Olomouc – 23, 7.SK Spartak Hulín – 23, 8.1.SK Prostějov – 23, 9.SK Uničov – 21, 10.FC Hlučín – 16, 11.FC Fastav Zlín B – 15, 12.MSK Břeclav – 15, 13.FK Mikulovice – 15, 14.FK Slávia Orlová-Lutyně – 14, 15.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 13, 16.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 11.

Poslední podzimní kolo: Muži MSK Břeclav budou hrát v sobotu 16.listopadu v Hulíně (13:30 hod). Půjde vlastně o předehrávané první kolo jara, protože s Hulínem již na podzim hráli. V prvním kole mu doma podlehli 0:2 a mají mu tedy co oplácet.