MSK A-Bratislava Rača 6:2 (3:2)

 

Ve středu 25.února v podvečer se v Břeclavi uskutečnil další přípravný zápas fotbalistů třetiligového celku mužů MSK. Soupeřem jim byli muži Bratislavy Rači, účastníci třetí slovenské ligy, kteří se chtějí vrátit o patro výše, kde působili v sezóně minulé. Střetly se dva dobře připravené týmy a k vidění byl pohledný fotbal, okořeněný osmi gólovými zápisy.

 

Hosté se ujali vedení v šesté minutě , ale jen o pár minut později bylo srovnáno na 1:1. Pavel Simandl vybojoval míč před šestnáctkou Rači a trefil se k tyči. Po čtvrthodině hry to již bylo 2:1 pro MSK, když Ivo Tetur převzal míč před hranicí velkého vápna, otočil se s ním a technickou střelou doprostřed brány rozvlnil síť za zády brankáře soupeře z Bratislavy podruhé. Do konce první půle ještě přidal třetí gól domácích Ondřej Paděra, který zužitkoval přihrávku Pavla Jurčíka pod sebe po jeho předcházejícím úniku po pravé straně.

 

Několik minut před odchodem do kabin padla další branka z kopaček hráčů MSK, tentokrát ale do vlastní sítě. Soupeř centroval z levé strany před branku MSK a Stanislav Klusák při odkopu špatně zasáhl míč, který se stočil za záda brankáře Lukáše Prokopa. To bylo ze strany hostí všechno, protože ve druhé půli již padaly branky jen do jejich svatyně. Nějakých pět minut po změně stran se poprvé v dresu MSK trefil Pavol Giertl, který zpracoval přihrávku zboku.

 

Pak dal svůj druhý gól Tetur, když se uvolnil kolem obránce a poslal míč do sítě podél brankáře. Také Giertl si připsal druhou gólovou trefu a bylo to znovu po úniku Jurčíka po pravé straně a jeho přihrávce pod sebe, což v tomto zápasu zopakoval vícekrát.

 

„Podali jsme nejlepší výkon z odehraných přípravných zápasů. Hráli jsme v pohybu, jednoduše, na jeden, dva dotyky. Ke kvalitě hry přispěl i soupeř, na kterém ale bylo ve druhém poločasu vidět, že nám kondičně nestačí. K dispozici jsem měl jen dvanáct hráčů a dva brankáře, protože osm našich fotbalistů je mimo hru kvůli nemocem nebo drobným zraněním. Během příštího týdne by se měli v Břeclavi objevit i Lucas Carvalho a Vladimír Smirnov a do 7.března by již mělo být jasno o složení kádru pro jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy,“ řekl po úspěšném přípravném zápasu trenér fotbalistů MSK Břeclav Karel Bečka.

 

Sestava MSK: Prokop – Nevěděl, Zezula, Klusák (75.Nešpor), Dobšíček – Jurčík, Paděra, Simandl, Horváth (46.Wallisch) – Giertl, Tetur (46.Horváth, 70.Tetur).

 

Další třetiligový slovenský celek MFK Vrbové přijede do Břeclavi v sobotu 28.února. Muži MSK Břeclav A proti němu nastoupí ve 13 hod.

Zpět