Statečně bojuje v Moravskoslezské lize SCM U16 fotbalová šestnáctka MSK Břeclav. Na hřišti 1.SC Slovácko v Nedakonicích svedla naprosto rovnocenný sportovní boj s favoritem, s množstvím šancí na obou stranách. Vše začalo tím, že již ve druhé minutě brankář MSK Miroslav Turek chytil vyloženou šanci domácích a další skvělé zákroky předváděl v průběhu celého zápasu. Nejblíže k úspěchu byl ve třicáté minutě Patrik Martínek, který po kombinační spolupráci s Martinem Krevňákem a Denisem Víšou přesně vystřelil, ale míči v jeho cestě do sítě stála noha jednoho z obránců.

 

Porážka se Slováckem 0:3 (0:1) byla ze strany trenérů Štefana Víši a Romana Konečného hodnocena jako přijatelná, spokojeni byli s bojovností svých hráčů, kteří hýřili chutí hrát dobrý fotbal.

 

V dalším kole hráli mladší dorostenci MSK U16 v domácím prostředí s RSM Hodonín a podlehli mu po další vyrovnané bitvě 1:2 (1:0). Na promáčeném trávníku se hrál dobrý fotbal, v němž byli zpočátku aktivnější dorostenci MSK, kteří se také v šesté minutě ujali vedení 1:0. Přímočarou přihrávku Patrika Suského zužitkoval po pěkném sólu Martin Uhlík. Hodonínu se do přestávky vyrovnat nepodařilo.

 

Ve druhé půli ale měl více ze hry a ze sporné situace, která zaváněla útočným faulem v šestnáctce MSK, vyrovnal na 1:1. Remíza by asi byla spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti, v závěru se ale Hodonínu podařilo ještě jednou skórovat a vyhrál tak 2:1. „Tým podává zápas od zápasu lepší a bojovnější výkony a i přes nepříznivý výsledek si zaslouží pochvalu,“ není plně spojen s výsledkem, ale oceňuje hru svých svěřenců jeden z trenérů MSK U16 Štefan Víša.

Zpět