Mladší fotbalový dorost MSK Břeclav kategorií U17 a U16 hostil celky Velkého Meziříčí a v obou případech odvedl velmi solidní výkon.

 

MSK Břeclav U19 B-FC Velké Meziříčí 0:1 (0:0)

Sedmnáctka hraje Moravskoslezskou divizi U19 jako béčko MSK U19, což znamená, že bojuje s fotbalisty až o dva roky staršími. To je ve fyzickém i sportovním vývoji znatelný hendikep, i když občas celek MSK doplní někteří volní hráči z devatenáctky. Zápas s FC Velké Meziříčí byl v první půli hrán za převahy MSK, slabinou ale bylo proměňování gólových šancí, kterých bylo nejméně pět. Byli v nich Michal Florus, Thomas Popp, Richard Tichý a Ondřej Kocourek, zatímco brankář MSK Turek moc práce neměl.

 

Ve druhé půli soupeř hru vyrovnal, další vyloženou šanci ale měl Tichý, který se dostal do jasné pozice. Dvacet minut před koncem ztratil Popp před vlastní šestnáctkou míč, situaci řešil faulem a z trestného kopu padl vítězný gól hostí. Trenér Michal Škrabko v tomto zápasu nejvýše hodnotil výkon Martina Kociána, dobří byli i Milan Kurdík, Roman Sedláček, Tichý a Florus.

 

Sestava MSK U19 B: Turek – Fungáč, Svoboda (60.Krevňák), Kurdík, Sedláček, Kocourek, Tichý (70.Rychlík), Redek (46.Kocián), Cinádr, Florus.

 

MSK Břeclav U16-FC Velké Meziříčí U17 2:1 (0:1)

 

Šestnáctka se dočkala svého prvního vítězství v Moravskoslezské dorostenecké divizi a

se čtyřmi body je v tabulce mezi třinácti celky osmá. V prvním poločasu měl dobrou šanci David Nejezchleba, ale nezužitkoval ji. Hosté po rohovém kopu v sedmnácté minutě hlavičkovali do břevna a odražený míč vrátili do sítě. To utlumilo aktivity šestnáctky MSK a Velké Meziříčí až do obrátky diktovalo hru.

 

Vyrovnání přišlo v 58.minutě z kopačky Patrika Martínka. Předcházela mu vydařená kombinace Adama Bařiny a Davida Nejezchleby. Dál oba celky bojovaly o to, aby strhly vítězství na svou stranu. Podařilo se to hráčům MSK dvě minuty před koncem po dlouhém sprintu Petra Dřevěného, který nahrál před branku Martínkovi. Jeho střelu zastavilo tělo brankáře hostí, ale pohotový Nejezchleba věděl co s míčem.

 

Předtím se vytáhl brankář MSK Michal Hübl, který chytil tutovku ze sedmi metrů, přitom se ale zranil a musel být vystřídán. Trenér Jiří Horčička označil za nejlepší hráče MSK v tomto zápasu Dřevěného, Hübla a Martina Mikšíka.

 

Sestava MSK U16: Hübl (74.Turek) – Mikšík, Herman, Slaný, Dřevěný – Bařina (71.Tkadlec), Martínek, Lepka (53.Štancl) – Nejezchleba, Helešic (41.Popp), Pekaj.

 

V dalším kole Moravskoslezské dorostenecké divize budou sedmnáctka a šestnáctka MSKv sobotu 6.září hosty ve Žďáru nad Sázavou. V divizi U19 se jedná o vedoucí celek soutěže, který je po třech kolech jediný bez ztráty bodu, v divizi U17 je sice Žďár s jedním bodem až desátý, ale dvakrát hrál venku a měl dost silné soupeře. 

Zpět