Fotbalová devatenáctka MSK Břeclav se v 11.kole Moravskoslezské ligy SCM U19 střetla s vedoucím celkem tabulky soutěže MFK Vítkovice. To ale na zeleném trávníku nebylo vůbec poznat, protože taktovku drželi po většinu zápasu pevně v rukou domácí dorostenci. V první půli svého soupeře k brance Dominika Kunického vůbec nepustili a sami soupeři hrozili výpadovými útoky, které většinou táhl po pravé straně Daniel Bílek.

 

Chyběly ale podařené finální fáze akcí, které zmařily buď nepřesná poslední přihrávka nebo nepovedené zakončení. Do šaten tak šly oba celky za nerozhodného stavu 0:0. I ve druhém poločasu se domácí dorost tlačil do útoku, dobře kombinoval a snažil se dobýt vítkovickou branku. To se mu podařilo ve 49.minutě. Po rohovém kopu Matěje Wallische se míč od obránců hostí dostal k Tomáši Košutovi, který si našel čas na jeho zpracování a tvrdou střelou do horní části branky otevřel skóre. Měl to být povel k dalšímu útočení, ale spíše se devatenáctka MS začala podvědomě obávat o výsledek a ve snaze o jeho udržení své útočné snahy utlumila. 

 

A tak se stalo, že v 62.minutě bylo vyrovnáno. Vítkovice se po brejku dostaly k rohovému kopu, po němž se míč dvakrát nešikovně v šestnáctce MSK odrazil, až skončil na noze nekrytého útočníka soupeře. Pro něho nebyl problém ze značky pokutového kopu poslat míč do sítě Kunického branky. Neuplynula ani minuta a jeden z hráčů Vítkovic šlápl na brankáře Kunického a byl za to rozhodčím vyloučen. Pokud až do této doby byla herní převaha na straně Břeclavi, v desíti se Vítkovice ještě více zatáhly a omezovaly se jen na odkopávání míče.

 

Přesto se jim podařilo vstřelit v 68.minutě vítězný gól na konečných 2:1. Hráči MSK ztratili na levé straně hřiště míč, po dlouhém centru šel útočník soupeře sám na obránce Radka Svobodu, udělal mu kličku, pak se snažil obejít i Kunického. Brankář MSK jeho úmysl vystihl a míč vyrazil, druhým dotykem ale stejný hráč hostí rozhodl o osudu zápasu. Další pokusy domácích o vyrovnání se setkaly s nezdarem. Největší šance měli Jan Hloch po křídelním úniku a střele do brankáře Vítkovic a dvě minuty před koncem hry Tomáš Novák, jehož hlavička z bezprostřední blízkosti šla nad břevno.

 

„Hráči dřeli, čišela u nich touha po vítězství, za to jsem je po zápasu pochválil. Srážejí nás ale nedotažené útočné akce a také individuální chyby, po nichž nás v posledních dvou zápasech soupeři stoprocentně potrestali. V tréninku se na odstraňování těchto chyb zaměříme. V dalším kole budeme hrát derby v Hodoníně a potřebujeme ho vyhrát. Dobrá hra totiž nestačí, je třeba i získávat body,“ takové je hodnocení zápasu trenérem devatenáctky MSK Jiřím Pechou.

 

Sestava MSK U19: Kunický – Kolaja (46.Hovězák), Svoboda, Košut, Hloch – Bílek, M.Horčička (78.Tuček), Wallisch, Novák – T.Horčička, Tetur.

Zpět