Líšeň (JH).  Přípravný zápas v Líšni prohrála v sobotu 1.srpna fotbalová devatenáctka MSK 3:4, když doplatila na nulovou produktivitu v proměňování vyložených gólových šancí.

 

Začalo to hned v prvních minutách. V páté šel Viktor Kacr sám na brankáře a trefil jeho tělo, o dvě minuty později Ondřej Kocourek ve stejné pozici přestřelil. A jak to bývá, Líšeň ve třinácté minutě proměnila hned svou první šanci. Domácí mohli své vedení ještě zvýšit, ale brankář MSK Miroslav Turek jim pokazil radost, chytil těžkou střelu z desíti metrů. Po půlhodině hry bylo vyrovnáno, když Patrik Suský přihrál ze strany Kacrovi a ten svůj druhý střelecký pokus proměnil. A o chvíli později přidal další branku po dlouhém autu Tomáše Trčky. Mohlo být ještě lépe, když Michal Florus obstřelil brankáře Líšně, ale míč šel kolem tyče do autu. Těsně před koncem poločasu vyrovnali domácí šťastnou trefou do šibenice přímo z rohového kopu.

 

Druhý poločas začal stejně jak ten první, v jeho druhé minutě byl Florus sám před brankářem a za jeho záda míč nedostal.  O tři minuty později po zbytečné chybě ve středu hřiště šli domácí znovu do vedení, což jim vydrželo až do minuty sedmdesáté, kdy se z ojedinělé šance MSK ve druhé půli prosadil po centru Kacra Kocourek. Poslední slovo měla ale Líšeň, která sedm minut před koncem hrací doby dosáhla vítězné branky, čímž uzavřela účet na konečných 4:3. „Podali jsme špatný výkon, snažíme se, ale neproměňujeme tutovky a většinou z protiútoků inkasujeme. Obrana byla téměř na všechny akce Líšně sama, přesto podala dobrý výkon. Záloha neměla svůj den, v útoku se dařilo Kacrovi, Kocourek se trápil. Určitě své sehrála únava z náročného tréninku, ale taková musí být příprava, pokud chceme v soutěži uspět,“ komentují těsnou prohru trenér Karel Bečka a jeho asistent Štefan Víša.

 

SK Líšeň U19-MSK U19 4:3 (2:2)

Sestava: Turek – Fungáč, Víša, Kurdík, Suský – Florus, Tichý, Krevňák, Trčka – Kacr, Kocourek. Na střídačce byli připraveni nastoupit Bíza a Knézlík.

 

Před zahájením Moravskoslezské dorostenecké divize ještě čeká starší dorost MSK 8.srpna start ve Veselí nad Moravou. Mistrovskou soutěž devatenáctka zahájí doma 22.srpna s Pelhřimovem.

Zpět