Starší fotbalový dorost MSK Břeclav hrál i další zápas Moravskoslezské ligy SCM U19 na hřišti soupeře. Po vysoké porážce 0:5 v Prostějově cestoval znovu na Hanou a po zřetelně lepším kolektivním výkonu podlehl 1.HFK Olomouc 0:3. O výsledku rozhodly vlastní chyby břeclavských fotbalistů. Již ve čtvrté minutě po nepodařeném odkopu Tomáše Košuta skórovala Olomouc poprvé a za dalších devět minut to již bylo 2:0.

Hosté ztratili ve středu hrací plochy zbytečně míč a rychlé přenesení hry směrem k brance Dominika Kunického znamenalo její přímé ohrožení. Z levé strany se podařilo útočníkovi HFK Kunického prostřelit. Ve dvacáté minutě došlo k prvnímu střídání, trenér MSK Petr Maléř vyměnil na kraji obrany Vojtěcha Hovězáka, kterému se hra vůbec nedařila. Na jeho místo přišel Jan Hloch a celkový herní projev družstva se viditelně zlepšil.

Kontaktní gól se ale hráčům MSK do konce poločasu vstřelit nepodařilo, navíc ve 43.minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen jejich stoper Radek Svoboda. „První žlutá za držení za dres byla v pořádku, proti druhé, kterou Svoboda dostal po běžné tvrdé srážce dvou hráčů, by se dalo protestovat,“ komentuje vyloučení opory zadních řad trenér Maléř.

Ve druhé půli hráli hosté zataženě, preferovali obrannou hru s výpadovými útoky, které mohly vést ke snížení náskoku domácích. Zvláště jeden z brejků byl hodně nadějný. Tomáš Novák ale výborně postaveného Ivo Tetura svou přihrávkou nenašel a bylo po šanci. Olomouc zahrozila ještě jednou, opět po vlastní chybě hráčů MSK. Ti ztratili míč na hranici šestnáctky, čehož Olomouc využila ke vstřelení třetí branky. „V posledních třech zápasech na hřištích soupeřů jsme prohráli obdobným způsobem, po vlastních chybách, kterých domácí dokázali využít.

Jako hlavní úkol současnosti vidím stabilizaci obranných řad, aby se zvýšila jejich kvalita. A krajní obránci se musejí výrazněji zapojit do kombinací, kvalitní rozehrávkou zakládat útočné akce. Nestačí již jen dobře bránit. V průběhu příštího týdne musím obranu přeskupit, což mi ztěžuje vyloučení Svobody, se kterým v dalším kole nemohu počítat,“ zamýšlí se nad hrou svých svěřenců trenér Petr Maléř a hledá cestu ke zlepšení situace.

Sestava MSK U19: Kunický – Kolaja, Svoboda, Košut, Hovězák (20.Hloch) – Bílek (64.Simonyi), M.Horčička, Wallisch, Novák (82.Tuček) – T.Horčička, Tetur (82.Hakala).

Série těžkých zápasů devatenáctky MSK bude pokračovat v sobotu 5.října (začátek v 10:30 hod), kdy bude hostit vedoucí celek soutěže FC Hlučín.