Mladí fotbalisté MSK Břeclav kategorie U19 odehráli ve Vyškově první zápas Moravskoslezské ligy SCM U19 pod vedením nového trenéra Jiřího Pechy. V průběhu celých devadesáti minut měli více ze hry, ale domů se vraceli s těsnou porážkou 2:3. Rozhodly o tom dvě chyby v obranné činnosti, kterých domácí dorostenci dokázali využít ke vstřelení branek. „Tento zápas byl nešťastný, byli jsme v něm lepším celkem,“ hodnotí výsledek nový trenér Jiří Pecha.

V šestnácté minutě nechali jeho hráči jednoho z borců Vyškova na kraji volného, ten s míčem obešel dva soupeře i brankáře MSK Dominika Kunického a otevřel skóre. Starší dorost MSK převzal iniciativu a snažil se o vyrovnání. To se podařilo deset minut před koncem první části hry Tomáši Novákovi. Po křídle unikl Daniel Bílek, dostal se až do šestnáctky domácích, nezištně nahrál Novákovi a ten přesnou střelou k tyči upravil stav na 1:1. Do konce poločasu měla Břeclav ještě další šance, u té největší byl znovu Bílek. Jeho další přímočarý útočný pokus se snažili obránci Vyškova zastavit před šestnáctkou tvrdým zákrokem na hranici pravidel, druhý obranný zákrok již v šestnáctce domácích zaváněl silně faulem, ale protože Bílek situaci ustál, zůstala píšťalka rozhodčího bez odezvy.

Náporem MSK začala i druhá půle. Ivo Tetur dokonce dostal míč do sítě vyškovské branky, gól ale nebyl uznám pro domnělý faul na brankáře. Za pár minut nato se Vyškov dostal podruhé do vedení. Bylo to po chybě stopera Radka Svobody, který si místo okamžité rozehrávky zastavil míč pod nohou, útočník soupeře mu ho vypíchl, šel sám na Kunického a skóroval. Neúnavně bojující dorost Břeclavi se znovu vrhal do útoků a v 82.minutě podruhé srovnal skóre.

Matěj Wallisch  rozehrál přímý volný kop na Davida Kolaju, který u bližší tyče šikovnou patičkou obhodil domácího brankáře. Ke spravedlivé remíze chybělo pár minut, ale přišla ještě jedna pohroma. Po nevinné akci odpískal rozhodčí sporný roh a z něho šťastnou trefou domácí zajistili pro sebe tři body. Útočník zasáhl míč temenem hlavy tak šťastně, že ten se od tyče potřetí odrazil do sítě Kunického branky.

„Hráče jsem po zápasu v kabině pochválil za bojovnost, za plnění stanovených úkolů, za snahu přivézt body zvenčí. Zároveň jsem jim ale řekl, že nesmíme dělat chyby, po nichž snadno soupeři skórují. Na tréninku si to pořádně rozebereme a pokud se z chyb poučíme, zvládneme další zápasy herně i výsledkově,“ končí své první hodnocení hry svěřených hráčů trenér devatenáctky MSK Jiří Pecha.

Sestava MSK U19: Kunický – Kolaja, Svoboda, Košut, Hloch – Bílek (46.Tuček), M.Horčička, Wallisch, Novák (74.Hovězák) – T.Horčička, Tetur.