Devatenáctka MSK byla blízko prvnímu vítězství

 

Třinec (hý).  V jedenáctém kole Moravskoslezské dorostenecké ligy SCM v kopané hráli starší dorostenci MSK Břeclav v Třinci. Jejich soupeř je jen o pár příček v tabulce soutěže výše, a tak se dalo očekávat, že se svěřenci trenéra Luďka Zlámala pokusí prolomit sérii nevýrazných výsledků. A skutečně měli ke svému prvnímu vítězství hodně blízko, přesně řečeno dvě minuty. Až v 88.minutě hry totiž domácí vyrovnali na konečných 2:2, což znamenalo dělbu bodů a pro MSK čtvrtou remízu při šesti porážkách. Na vysvětlenou soutěž nemá plné obsazení, je v ní jen patnáct celků místo plánovaných šestnácti, a tak v každém kole má jeden z nich volný los. V Třinci se hrál vyrovnaný zápas, v němž domácí více kombinovali a vytvářeli si postupně šance, hosté hráli zataženi do obranného bloku a vyráželi k brejkovým útokům. Skóre otevřel Třinec v patnácté minutě průnikem po pravé straně a prostřelením brankáře Lukáše Polacha. Ale již za dvě minuty nato se zprava dostal až do šestnáctky Třince Matěj Wallisch a byl zastaven nedovoleným zákrokem. Penaltu proměnil David Ferbar střelou po levé ruce brankáře po zemi, k tyči. Zbytek poločasu žádnou výraznější šanci ani jednomu ze soupeřících celků nepřinesl. Ani ve druhé půli devatenáctka MSK hru neotevřela, vycházela ze zabezpečené obrany. V závěrečné čtvrthodině přišly tři šance Ferbara. Nejprve pronikl v 75.minutě do šestnáctky Třince, byl tvrdě atakován, což ale rozhodčí neposoudil jako nedovolený zákrok. O pět minut později se Ferbar dostal zprava až před brankáře, obešel ho, ale byl již v příliš ostrém úhlu a do branky se netrefil. Za další čtyři minuty se ale dočkal odměny za svou aktivitu. Vystihl špatnou rozehrávku brankáře hostí, šel neohroženě proti němu a dokázal ho prostřelit. Do konce hrací doby chybělo již jen šest minut a tři body byly na dosah. Dvě minuty před koncem přišla fatální chyba obrany. Míč, který směřoval za koncovou čáru zachytil útočník Třince na rohu šestnáctky, vyslal zpětnou přihrávku a rána z desíti metrů znamenala srovnání skóre na 2:2. „Remíza odpovídá průběhu zápasu, i na šance byla hra vyrovnaná. Je jen škoda, že jsme vedení v závěru neudrželi, měli jsme velkou šanci na plný bodový zisk. Celé družstvo podalo velmi dobrý výkon, nikdo z hráčů nezůstal za svými možnostmi. Střelecky se probudil Ferbar a brankář Polach se úspěšně vrátil do sestavy po sedmi absencích,“ hodnotí remízový zápas v Třinci trenér devatenáctky MSK Luděk Zlámal.

Sestava MSK U19: Polach –Šanda, J.Slunský, Vejvančický, Pafkovič – Wallisch (78.Jurčík), L.Slunský, Hloch – Netopilík, Ferbar (86.Sasínek), Matevski.

V neděli 21.října od 10:30 hod bude hrát celek MSK U19 doma s 1.HFK Olomouc. Jejich příští soupeř remizoval v jedenáctém kole doma 1:1 s HLučínem, je jen o tři příčky v tabulce výše, a tak lze očekávat útok staršího dorostu MSK na další mistrovské body.  

Zpět