Břeclav.  Fotbalová devatenáctka MSK Břeclav hostila v šestém kole Moravskoslezské dorostenecké divize celek Horáckého FK Třebíč. Trenér Karel Bečka dával těžko dohromady jedenáctku, protože je hráčský kádr pronásledován nadměrným počtem onemocnění a zranění. Proto je dosažená remíza 1:1 přijatelným výsledkem.

MSK U19-Třebíč U19 1:1 (0:1)

Hosté se ujali vedení v desáté minutě, když přihrávka po zemi přeskočila nohu stopera MSK a výsledkem byl gól v síti Vojtěcha Bízy. Jinak byl první poločas vyrovnaný, soupeř předváděl bojovný fotbal, domácí si vytvářeli šance, ale míč do branky Třebíče nedostali.

Ve druhé půli vyrovnal na 1:1 Richard Tichý, který dostal přihrávku za obranu od Kamila Redka, šel sám na brankáře a svou šanci využil. Pak měl ještě jednu, tu mu ale zmařil dobrým zákrokem brankář Třebíče. „Posledních patnáct minut jsme dohrávali na krev. Redek a Krevňák se doléčují, se sebezapřením hrál Tichý, z nepřítomných Suský má podezření na podráždění slepého střeva, Kurdík je po operaci menisku, Hnátek má problémy s kolenem stejně jako Florus. Přesto ti, co jen trochu mohou, nastoupí a hrají, za to si zaslouží ocenění. V závěru nás podržel brankář Bíza, a tak je konečná remíza spravedlivým vyjádřením dění na hřišti,“ dává nahlédnout pod pokličku boje o mistrovské body trenér Karel Bečka.

Sestava: Bíza – Fungáč (78.Štancl), Krevňák, Trčka, Víša – Florus, Kacr, Redek, Knézlík – Kocourek (76.Malhocký), Tichý.

Další výsledky: Sparta Brno-Blansko 2:4 (0:2), Otrokovice-Svratka Brno 3:1 (2:0), Boskovice-Bohunice 0:0 (0:0), Velké Meziříčí-Vrchovina 3:2 (0:1), Kyjov-Líšeň 0:1 (0:0), Havlíčkův Brod-Žďár nad Sázavou 0:2 (0:1).

Tabulka po 7.kole: 1.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 18 bodů, 2.FK Blansko – 15 (6 zápasů), 3.FC Viktoria Otrokovice – 14 (6), 4.FC Svratka Brno – 13 (6), 5.Horácký FK Třebíč – 11, 6.SK Líšeň – 11, 7.FC Velké Meziříčí – 10, 8.FC Sparta Brno – 9 (6), 9.SFK Vrchovina – 8, 10.FC Slovan Havlíčkův Brod – 8, 11.MSK Břeclav – 7, 12.FK Pelhřimov – 5 (6), 13.Tatran Bohunice – 4 (6), 14.FC Boskovice – 3 (6), 15.FC Kyjov 1919 – 0.

V sobotu 26.září bude hrát devatenáctka MSK znovu doma. Od 12:15 hod jí bude soupeřem FC Slovan Havlíčkův Brod, který je před ní o jediný bod. Hlavním úkolem předcházejících dnů je dát zdravotně do pořádku hráčský kádr, aby byl schopen plnohodnotného výkonu.