Nejstarší fotbalový dorost MSK Břeclav U19 v minulé sezóně skončil v Moravskoslezské lize SCM v silné konkurenci na posledním, patnáctém místě. Na jaře získal jen osm bodů za dvě výhry a dvě remízy, stejný počet bodů uhrál na podzim 2012 (jedna výhra, pět remíz).

 

V nové sezóně s novým trenérem Petrem Maléřem došlo k radikálnímu obratu a devatenáctka se stává chloubou klubu. Po šesti kolech měla jedinou slabší chvilku, když v Hranicích inkasovala porážku 0:6. Z dalších pěti zápasů vždy odešla s bodovým ziskem. V domácím prostředí porazila Havlíčkův Brod 2:0, Hanáckou Slávii Kroměříž 1:0 a 1.SC Znojmo 3:2, po bodu přivezla za remízy 1:1 z Třince a 2:2 z hřiště Sparty Brno. A to ještě nebyl trenér Maléř s remízami vůbec spokojený.

 

V Třinci inkasovali jeho svěřenci vyrovnávací gól v devadesáté minutě, když se již hráči viděli v autobusu na cestě domů, v Brně měli výraznou herní převahu s množstvím gólových šancí, ztratili za remízu dva body a navíc jim bylo z šatny ukradeno pět mobilních telefonů. V čem je příčina „zázračného“ obratu? Určitě svou roli hraje autorita zkušeného trenéra Maléře, který přišel ze Zbrojovky Brno, ověnčený titulem mistra ČR tamní juniorky, kterou k úspěchu dovedl.

 

 Na své svěřence je přísný, vyžaduje od nich tvrdou tréninkovou práci a herní nasazení v zápasech. Když např. v posledním přípravném zápasu před zahájením podzimní části sezóny 2013-2014 doma prohráli 0:8 se Znojmem a trenér nebyl spokojený s jejich přístupem, poznali to hráči na následujícím tréninku zostřeným režimem. Nyní v mistrovském zápasu dokázali stejného soupeře porazit, což sebevědomému Znojmu udělalo čáru přes rozpočet.

 

Družstvo MSK U19 se stabilizuje, dostává svůj herní výraz, s ním souvisí důvěra ve vlastní schopnosti a odsud je již jen krůček k dobrým výsledkům. Přitom Moravskoslezská liga SCM U19 není vůbec lehkou soutěží. Její dvě skupiny jsou v Čechách, jedna na Moravě, nad nimi je jen celostátní 1.liga. 

Zpět