Zimní turnaj MSK Břeclav, který pořádá béčko břeclavského klubu, měl o minulém víkendu na programu své čtvrté, předposlední kolo bojů ve skupinách. Oba celky MSK dosáhly opět rozdílných výsledků, tentokrát ale dorost U19 po dvou vítězstvích utrpěl krutou porážku 0:6 od Lanžhota, zatímco juniorka MSK po dvou neúspěších zabrala a po dobrém výkonu porazila 3:0 Mikulčice.

 

Dorost MSK U19 narazil na kvalitní tým Sokola Lanžhot, který ho převyšoval po všech stránkách. Byl důraznější na míči, rychlejší v pohybu a fotbalově mu to lépe myslelo. „V prvním poločasu jsme se drželi, inkasovali jsme jen jednu branku. Soupeře jsme k vyloženým gólovým šancím nepouštěli, nejvíce starostí nám dělaly situace po rohových kopech, které má Lanžhot velmi dobře nacvičené.

 

Ve druhé půli to již tak slavné nebylo, projevila se i únava z vloženého čtvrtečního zápasu s devatenáctkou Hodonína, který jsme po dobrém výkonu vyhráli 3:1,“ popisuje průběh zápasu trenér celku MSK U19 Jiří Pecha a dodává, že se tím nechce vymlouvat. Ve druhé části hry jeho svěřenci neudrželi míč na polovině soupeře, hráli roztaženě, záložníci nestačili rozbíjet útoky Lanžhota a branky v síti MSK přibývaly. Třikrát se útočníci Sokola zmocnili míče ve středu pole a využili přečíslení, dvakrát bylo k vidění šikovné obtočení se útočníka kolem obránce a pohotová střela a dvě minuty před koncem stanovil výsledek na 6:0 pokutový kop.

 

Sestava MSK U19: Kunický (46.Šurkala) – Večeřa, Svoboda, Košut, Šanda (46.Kolaja) – Hovězák, Vu Van, M.Horčička (46.Lukáš), Pohanka – T.Horčička – Hakala (46.Tuček).

 

Béčko MSK šlo do zápasu s Mikulčicemi s odhodláním konečně na turnaji uspět. Od první minuty si vytvářelo převahu, soupeře k ničemu nepustilo a dokázalo se prosadit i střelecky. „Toto utkání se mi hodnotí lépe, než dvě předchozí. Byli jsme aktivnější, hráli jsme s chutí. Dobrý pocit jsem měl z výkonů Jana Slunského a Daniela Netopilíka a určitě ke zlepšení přispělo i zařazení zkoušených Ukrajinců Vitalije Olchovského a Dimy Nerudenka,“ říká spokojený trenér béčka MSK Marcel Houška.

 

V prvním poločasu se dvakrát střelecky prosadil David Kočiš. Ve 31.minutě zužitkoval přihrávku od Matěje Wallische a z hranice šestnáctky umístěnou střelou otevřel skóre. O pět minut později se prosadil individuálně, když ve středu pole získal míč, dostal se s ním až před brankáře Mikulčic a nedal mu šanci.

 

Ve druhém poločasu uzavřel účet na 3:0 pro juniorku MSK Olchovskij, který převzal míčod Robina Úlehly, obešel i brankáře a skóroval do prázdné branky. A to ještě několik nadějných šancí mladí hráči MSK spálili, protože potřebují správná řešení gólových šancí ještě vypilovat.

 

Sestava MSK B: Mrkvica – Šanda, J.Slunský, Sasínek, Kolaja (46.Balga) – Úlehla, M.Horčička (46.Netopilík), Wallisch, Nerudenko – Kočiš (46.Hakala), Olchovskij (60.T.Horčička).

V posledním kole bojů ve skupinách se devatenáctka MSK střetne v sobotu 15.února

(od 14:50 hod) s Gbely, muži MSK B budou hrát v neděli 16.2. ve stejnou hodinu proti Kútům. 

Zpět