MU      MSK U19  - FC Velké Meziříčí  2:0 (1:0)

 

Sestava: Štastný  – Machovský, Vejvančický, Nešpor, Dobšíček – Hromek, Kufa (75´Havlena), Polášek, Levčík – Segundo, Kruták (90´Dunka)

 

20´ Levčík (Kruták)    1:0

60´ Segundo (Nešpor) 2:0

 

Břeclav (hý).  Fotbalová devatenáctka MSK Břeclav zdolala v jedenáctém zápasu dorostenecké divize FC Velké Meziříčí 2:0 a stále se drží v první čtveřici čtrnáctičlenného startovního pole. Utkání se ukázalo být v reálu těžším, než se obecně očekávalo. Soupeř se úspěšně bránil, hýřil pohyblivostí a hráči MSK s tím měli problémy. Vázla jim souhra, v jejich hře bylo hodně nepřesností. Uklidnění mohla přinést 20.minuta, v níž padla vedoucí branka MSK Břeclav U19. Postarala se o ni dvojice Tomáš Kruták a Patrik Levčík. První vyslal cílenou přihrávku, druhý se v plném běhu opřel do míče a prostřelil brankáře.

Za patnáct minut ale mohlo být skóre srovnáno. Velké Meziříčí se dostalo do blízkosti branky Josefa Šťastného, ten ale dobrou střelu z desíti metrů zneškodnil a postaral se tak o udržení vedení družstva. O přestávce dal trenér Luděk Zlámal hráčům pokyny, aby „zúžili hřiště“, což znamená zhustili postavení tak, aby se soupeř těžko dostával do šancí. Přesto mělo Velké Meziříčí na začátku druhé půle další velkou šanci. Došlo k závaru před Šťastného brankou a z osmi metrů nastřelili hosté tyč. Teprve 60.minuta přinesla definitivní rozuzlení. Josef Nešpor poslal centr na Adriana Segunda a ten málokdy vídanou bombou z dvaceti metrů poslal podruhé míč do sítě jedenáctého celku tabulky, když se nejprve odrazil od dolní části břevna. Hodně k tomu pomohl Kruták, který dokázal zaměstnat oba stopery. Druhá branka odpor hostí utlumila natolik, že se již do konce zápasu k ničemu velkému nedostali. Devatenáctka MSK již další gól nepřidala, orientovala se na držení míče a na závěr se mohla radovat ze zisku další tří bodů do boje o čelní pozice v tabulce dorostenecké divize. „Brankář Šťastný měl po minulém kole těžkou pozici, ale ustál ji a tentokrát přispěl hodně k výhře družstva. Chválím i střeleckou potenci Segunda a pracovitost Krutáka, který svým pohybem a agresivitou dělal problémy soupeřově obraně,“ přidává svůj hodnotící hlas trenér Zlámal.

Do konce první poloviny soutěže zbývají dva zápasy. Ten první se bude hrát v sobotu 30.října v Radešínské Svratce proti poslednímu celku tabulky SFK Vrchovina.

Zpět