Další těsná porážka devatenáctky MSK

 

Břeclav (JH).  Je to stále stejná písnička. Fotbalová devatenáctka MSK hraje se svými soupeři v Moravskoslezské dorostenecké lize SCM vyrovnané zápasy, má však velké problémy s proměňováním gólových šancí, a protože se fotbal hraje na góly, končívají zápasy nepříznivými výsledky. Šanci změnit toto klišé měli svěřenci trenéra Luďka Zlámala v neděli 21.října při domácím zápasu s 1.HFK Olomouc. Určitě měli více šancí ke vstřelení branky, než jejich soupeř, ale po závěrečném hvizdu rozhodčího hovořila řeč čísel o jejich porážce 0:1. „Chtěli jsme hrát zataženě a vyrážet k brejkům, soupeř ale také nepřeháněl aktivitu, a proto se naše taktika v prvním poločasu neuplatnila,“ řekl po zápasu trenér Zlámal. Hosté měli jednu výbornou šanci, když unikli po křídle až před Lukáše Prokopa. Ten ale nadvakrát dokázal nebezpečí zažehnat. Také domácí mohli ještě do změny stran otevřít skóre, Lubor Slunský tři minuty před pauzou z osmi metrů neprostřelil brankáře Olomouce. Ve druhém poločasu přišla v 53.minutě zdánlivě nevinná akce hostí, po níž hlavičkoval útočník do tyče a odražený míč pak sám doklepl za Prokopova záda. To byl pro trenéra Břeclavi povel k posílení útoku. Na hřiště přišel k Davidu Ferbarovi jako druhý útočník Pavel Jurčík a postupně přišly i šance na vyrovnání. V 63.minutě to byl právě Jurčík, který v šanci sám před brankářem  míč zvedl a nastřelil jen jeho tělo. O deset minut později poslal Jakub Sasínek zpětnou přihrávku a Jan Slunský z osmi metrů přestřelil branku. Nebezpečný byl i přímý kop Dana Netopilíka, který brankář Olomouce s námahou nadvakrát zneškodnil. Z přihrávky Netopilíka v 78.minutě Ferbar ve vyložené šanci netrefil hlavou branku a v závěru ještě Jurčík neprostřelil hradbu těl před olomouckou brankou. „Byli jsme lepší, fotbalovější, snažili jsme se hrát, ale… naši útočníci nepromění ani ty nejvyloženější šance, asi na nich leží série neúspěchů jako můra. Určitě nejsme horší, než většina našich soupeřů, ale bez vstřelených gólů se k bodům nedostaneme,“ uzavírá neradostné hodnocení trenér Zlámal.

Sestava MSK U19: Polach – Pafkovič, J.Slunský, Vejvančický, Šanda – Wallisch, L.Slunský, Hloch (63.Sasínek), Netopilík, Matevski (56.Jurčík) – Ferbar.

Devatenáctka MSK zůstává se čtyřmi body na průběžném posledním, patnáctém místě tabulky. V dalším kole bude v neděli 28.října v 10:30 hod hostit Horácký fotbalový klub Třebíč, který má jen o tři body více a je předposlední. Naskýtá se tak ideální šance ho bodově dotáhnout.

 

Zpět