Další dvě výhry sedmnáctky MSK Svratka Brno U17-MSK U17 1:5 (1:1) Boskovice U17-MSK U17) 1:2 (1:0)

Brno, Boskovice (Jaroslav Hýbner). Mladší dorost MSK si dobře vede v Moravskoslezské dorostenecké divizi sedmnáctiletých fotbalistů. Ve středu 18.května vyhrál na půdě třetího celku tabulky Svratky Brno po střeleckém koncertu ve druhém poločasu 5:1 a v sobotu 21.května zvládl s menšími obtížemi i zápas s podstatně slabším soupeřem, kterým byly Boskovice. I toto utkání hráli fotbalisté MSK U17 na výjezdu.

Svratka Brno U17-MSK U17 1:5 (1:1) Svratka o své vysoké výkonnosti přesvědčila hned úvodu zápasu, kdy měla dvě velké šance, které ale obě skončily jen na tyči Kalinovy branky. Dvě šance měl v této části hry z hráčů MSK Jakub Malhocký. Při té první mířil nad branku, druhou ve 22.minutě proměnil ve vedoucí gól hostí. Svratka vyrovnala do poločasu hlavičkou po rohovém kopu. Střelecká pohotovost mladších dorostenců MSK rozhodla ve druhé půli o jejich překvapivém, ale zcela zaslouženém vítězství 5:1. V 51.minutě trefil krásně René Pekaj z voleje centr Adama Bařiny a o patnáct minut později téměř z téhož místa zvýšil stejný hráč svou druhou brankou po křížné střele na 3:1. Aktivní Matěj Kristoň našel přihrávkou rychlého Jana Zonygu, který v 71.minutě upravil na 4:1 a pět minut nato úspěšné dílo završil Jakub Malhocký po centru Pekaje. Obrana MSK byla skvěle dirigovaná Šimonem Slaným a Petrem Dřevěným, domácí do ničeho vážnějšího nepustila. Trenér Jiří Horčička byl velmi spokojený s nasazením všech hráčů po celý zápas, které se promítlo do cenného vítězství nad kvalitním soupeřem.

Sestava: Kalina – Tkadlec, Pekaj, Slaný, Kaňa, Dřevěný, Kristoň, Bařina, Nejezchleba, Zonyga, Malhocký.

Další výsledky: Třebíč-Vrchovina 4:0 (1:0), Bohunice-Žďár 0:8 (0:3), Pelhřimov-Líšeň 1:7 (0:5), Sparta Brno-Kyjov 4:1 (1:1), Otrokovice-Velké Meziříčí 1:0 (0:0), Blansko-Havlíčkův Brod 1:2 (1:2).

Boskovice U17-MSK U17 1:2 (1:0) Hned v úvodu měl výbornou střeleckou pozici Jan Zonyga, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal dopravit míč za brankovou čáru. Domácí z rychlého protiútoku prostřelili Michala Hübla v brance MSK a stanovili tak výsledek poločasu, protože přes vytrvalý tlak se mladším dorostencům MSK nepodařilo do změny stran vyrovnat. V šancích byli Patrik Martínek, David Nejezchleba a Jakub Malhocký, ale ani jeden z nich se střelecky neprosadil. Ve druhém poločasu zatlačili mladí fotbalisté MSK domácí do defenzívy a bylo jen otázkou času, kdy Boskovice tomuto tlaku podlehnou. Vyrovnání přišlo v 56.minutě, kdy Adam Bařina donesl míč na prsou až do branky. V sedmdesáté minutě našel přesným centrem René Pekaj na levé straně Jakuba Malhockého, jehož volej byl tříbodový. Domácí to ale nepoložilo, v poslední minutě zahrávali dva rohové kopy a po jednom z nich Šimon Slaný zachraňoval na brankové čáře. „Nadstandardní výkon odvedli Kristoň, Slaný, Malhocký a Pekaj. Pochvalu si ale zaslouží celý tým za úsilí, které předváděl,“ hodnotí se dobře další vítězný zápas trenéru MSK U17 Jiřímu Horčičkovi.

Sestava: Hübl – Tkadlec, Dřevěný, Slaný, Martínek (40.Herman), Kristoň, Bařina, Pekaj, Nejezchleba, Malhocký, Zonyga.

Další výsledky: Bohunice-Třebíč 0:14 (0:6), Svratka Brno-Pelhřimov 4:0 (3:0), Sparta Brno-Líšeň 3:0 (1:0), Otrokovice-Žďár 0:5 (0:4), Velké Meziříčí-Kyjov 12:2 (7:1), Blansko-Vrchovina odloženo, Havlíčkův Brod volný los.

Tabulka: 1.FK Blansko – 62 bodů, 2.SK Líšeň – 58, 3.FC Svratka Brno – 58, 4.Horácký FK Třebíč – 46, 5.FC Slovan Havlíčkův Brod – 45, 6.MSK Břeclav – 43, 7.FC Sparta Brno – 43, 8.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 38, 9.SFK Vrchovina – 30, 10.FC Viktoria Otrokovice – 29, 11.FC Velké Meziříčí – 28, 13.FC Kyjov 1919 – 19, 13.FK Pelhřimov – 18, 14.FC Boskovice – 13, 15.Tatran Bohunice – 4.

Dalším soupeřem sedmnáctky MSK bude v sobotu 28.května (od 12:15 hod) Viktoria Otrokovice. Podle postavení obou celků v tabulce se zdá být reálné, že se další tři body dostanou na konto celku MSK U17.