MSK U16-MFK Karviná U16 0:1 (0:1)

 

Ve 27.kole Moravskoslezské dorostenecké fotbalové ligy U16 hostila šestnáctka MSK Městský FK OKD Karviná, který patří ke špičkovým celkům soutěže. Obrovský rozdíl v postavení v tabulce nebyl na hřišti příliš znát, mladší dorost Břeclavi se favorita nezalekl a v úvodu měl i gólové šance. Hned v první minutě měl stoprocentní příležitost skórovat Milan Kurdík, ale místo zakončení levou nohou pod brankáře volil obstřel nohou pravou a minul branku. Ve druhé minutě byl v šanci Petr Mach, který střílel také vedle.

 

Zaskočená Karviná se jen pomalu rozjížděla a vyrovnávala hru. Rychlé protiútoky se střídaly na obou stranách a po jednom z nich se hosté ve 22.minutě ujali vedení 1:0, když prudký přízemní centr zprava před branku Miroslava Turka volný hráč Karviné nasměroval do sítě. Po změně stran nasadili hosté do hry i reprezentanty ČR, kteří předtím odehráli zápas sedmnáctek. Celý druhý poločas Karviná útočila, šestnáctka MSK se ale úspěšně bránila. Vyrovnat mohl Mach, který šel v poslední minutě z poloviny hřiště sám na brankáře. Obránce hostí ho dostihl a ještě před šestnáctkou ho zastavil faulem. Dostal jen žlutou kartu a z přímého kopu Thomas Popp branku Karviné přestřelil.

 

Hráče MSK pochválil i trenér hostujícího celku Petr Mašlej, dřívější hráč Baníku Ostrava, který ocenil zlepšení šestnáctky MSK od podzimu, kdy v Karviné inkasovala porážku 1:6. Proto mohli být přes ztrátu bodů s bojovností a týmovou hrou svých svěřenců spokojeni trenér MSK U16 Štefan Víša i jeho asistent Roman Konečný.

 

Sestava MSK U16: Turek – Cinádr (41.Mikšík, 65.Husovský), Popp, Suský – Víša, Krevňák, Poláček, Mach – Beneš, Kurdík (35.Kocián). Do hry nezasáhl Tkadlec. 

Zpět