MSK U16-Slovácko U16 2:2 (1:0)

 

Skutečně radost dělají svým příznivcům mladí fotbalisté MSK Břeclav U16, kteří pokračují ve svých posledních velmi dobrých výkonech. Ve vloženém 33.kole Moravskoslezské dorostenecké ligy hostili ve středu 14.května 1.FC Slovácko a pátému celku tabulky vzali po remíze 2:2 bod.

 

Zápas začal v tempu a domácí dorost napadáním na půlce Slovácka nedával favoritovi moc šancí rozvinout jeho nacvičenou hru. Ve čtrnácté minutě se tato taktika stoprocentně vyplatila. Thomas Popp sebral Slovácku na půlící čáře míč a řítil se s ním na stopera hostí. Jako řešení si vybral střelu ze dvaceti metrů a trefil se parádně pod břevno. To nahlodalo sebevědomí obrany Slovácka, která začala ztrácet svou jistotu. Ve 28.minutě měl blízko k jejímu druhému překonání Petr Mach. Prošel po levé straně až před branku, ale místo střely volil nahrávku, která nenašla adresáta. Do šaten se šlo za příjemného jednobrankového vedení MSK.

 

Ve druhém poločasu přišel očekávaný nápor Slovácka. Obrana Břeclavi v čele s brankářem Miroslavem Turkem se úspěšně bránila do 58.minuty, kdy jí prošla přihrávka na volného hráče a bylo srovnáno na 1:1. Tlak hostí pokračoval, přinesl sebou sérii rohových kopů. V 78.minutě po jednom z rohů vyvezl Denis Víša míč k půlce, nahrál Marku Slavíkovi, který okamžitě předal míč rozeběhnutému Davidu Benešovi. Ten se kličkou zbavil obránce Slovácka a pokračoval sám na brankáře hostí, který se snažil tuto šanci zlikvidovat vyběhnutím až na hranici šestnáctky. Beneš ale udělal kličku i jemu a do prázdné branky zakončil na 2:1.

 

„Neuvěřitelné, Slovácko má v tabulce o 48 bodů více a bylo u nás blízko ztrátě všech tří bodů,“ radoval se z nečekaného průběhu zápasu trenér šestnáctky MSK Štefan Víša. Slovácko nakonec urvalo aspoň bod, když v poslední minutě zápasu jeho dobře postavený hráč u zadní tyče doklepl do sítě míč, který ze druhé strany hřiště prošel obranou domácích.

 

Sestava MSK U16: Turek – Kocián, Sedláček, Kurdík (41.Slavík, 75.Mikšík), Suský – Víša, Krevňák, Poláček, Mach – Beneš, Popp. Náhradníci Tkadlec a Dřevěný.

 

Tabulka: 1.FC Zbrojovka Brno – 76 bodů, 2.FC Baník Ostrava – 69, 3.SK Sigma Olomouc – 69, 4.MFK OKD Karviná – 58, 5. 1.SC Slovácko – 56, 6.FC Fastav Zlín – 56, 7.FC Vysočina Jihlava – 51, 8.FC Hlučín – 45, 9. 1.HFK Olomouc – 36, 10.FK Fotbal Třinec – 34, 11.RSM Hodonín – 28, 12. 1.SC Znojmo FK – 27, 13.MFK Frýdek-Místek – 25, 14.MFK Vyškov – 25, 15.Slezský FC Opava – 24, 16. 1.SK Prostějov – 20, 17.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 16, 18.MSK Břeclav – 8.

 

Pro upřesnění aktuální situace je třeba uvést, že po podzimu neměla šestnáctka MSK ani bod a žádný nepřidala ani v prvních čtyřech jarních kolech. Z dalších šesti zápasů vytěžila výhru 3:2 nad Hlučínem, remízu 2:2 z Vyškova, výhru 3:1 z Frýdku-Místku a nyní remízu 2:2 se Slováckem. A i v prohraných zápasech 0:1 s HFK Olomouc a 0:1 s Karvinou podali svěřenci trenéra Štefana Víši velmi dobré výkony.

Zpět