Zní to až neuvěřitelně. Fotbalová šestnáctka MSK Břeclav, která v podzimní části Moravskoslezské dorostenecké ligy U16 prohrála všech sedmnáct zápasů a na jaře k nim přidala další čtyři, získala několik skvělých výsledků v řadě. Po výhře 3:2 doma nad Hlučínem, znamenající první tři body v soutěži, přišel dobrý zápas s herní převahou a smolnou porážkou 0:1 s HFK Olomouc. Od dalších dvou zápasů na výjezdu se toho moc nečekalo, ale dorost MSK U16 všem nevěřícím vytřel zrak. Z Vyškova přivezl remízu 2:2 a z Frýdku-Místku dokonce tříbodovou výhru 3:1.

 

MFK Vyškov U16-MSK Břeclav U16 2:2 (1:1). Dvakrát dotahovali dorostenci MSK vedení domácích. V první půli srovnal v patnácté minutě na 1:1 David Beneš po vydařené kombinaci začínající přihrávkou Martina Krevňáka na Patrika Martínka, který se zbavil obránce a vybídl Beneše ke skórování. U druhého úspěchu hostí byl David Poláček, který kopal trestný kop,

po něm před brankou Vyškova vnikla skrumáž a odražený míč se dostal znovu k Poláčkovi, který prostřelil všechno, co mu stálo v cestě do sítě.

 

Po dlouhém výkopu brankáře Miroslava Turka mohl těsně před koncem zápasu vstřelit vítězný góĺ Marek Cinádr, který šel od půlky hřiště sám na brankáře Vyškova, ale ukvapenou střelu poslal vedle jeho svatyně.

 

Sestava MSK U16: Turek – Kocián, Sedláček, Kurdík, Popp – Suský, Poláček, Krevňák, Mach – Beneš (75.Cinádr), Martínek (50.Pekaj).

 

MFK Frýdek-Místek U16-MSK Břeclav U16 1:3 (0:1). Na podzim vyhrál Frýdek v Břeclavi 6:1 po vyrovnaném poločasu 1:1. Už v šesté minutě odvety mohli hráči MSK skórovat. Petr Mach prošel až do vápna, byl sražen, ale rozhodčí to jako faul neposoudil. To jen hosty zdravě namíchlo a za dvě minuty se gólu přece jen dočkali.

Mach našel  u rohového praporku Davida Poláčka, ten nahrál volnému Thomasu Poppovi, jehož chytrá střela šla do protipohybu brankáře domácích. 

 

Ve výborném výkonu pokračoval Mach, který obraně Frýdku dělal velké problémy. Několikrát prošel až před branku a předkládal přihrávky svým spoluhráčům, chybělo jen kvalitní zakončení jím připravených akcí. Soupeř hrozil jen přímými kopy před branku, obrana s dobře chytajícím brankářem Michalem Hüblem v čele ale všechny jeho pokusy zlikvidovala.

 

Snahu domácích o zkorigování výsledku po přestávce zmrazil Mach, který po rohovém kopu a následné skrumáži zvýšil na 2:0. Frýdek-Místek poslal do boje šest čerstvých hráčů a bylo to znát. Útoky se valily k šestnáctce MSK a po jednom z nich se domácím podařilo v 61.minutě snížit na 1:2. To byla pobídka k dalšímu tlaku favorita, který otevřel hru.

 

Přišla ale 68.minuta, únik Davida Beneše, faul na něho v šestnáctce a nekompromisně proměněná penalta Machem. Nadšený trenér Štefan Víša tak mohl po vítězném zápasu s favoritem za výborný výkon všem hráčům poděkovat.

 

Sestava MSK U16: Hübl – Kocián, Sedláček, Kurdík, Suský – Popp, Krevňák, Poláček, Mach – Beneš (78.Turek), Slavík (45.Cinádr).

Zpět