Drtivá převaha hostí, domácí jen bránili

 

Třebíč-MSK 0:0 (0:0)

 

Další, již čtvrtou remízu, získali muži MSK Břeclav A v jarní části Moravskoslezské fotbalové ligy. A potřetí si cenný ligový bod vezou z hřiště soupeře, tentokrát z Třebíče, která si tak před nimi udržela dvoubodový náskok. V Třebíči nepadla žádná branka, výrazně blíže k úspěchu byli hostující fotbalisté.

 

„V držení míče to bylo snad 85%:15% v náš prospěch, domácí bránili v osmi a na naši polovinu se dostávali jen z protiútoků. Ani pořádně netrefili branku Lukáše Prokopa, když pominu jejich dvě propagační střely. My měli vyhrát, znovu jsme měli několik gólových šancí, z toho dvě stoprocentní,“ komentuje přivezený bod zvenčí trenér MSK Karel Bečka.

 

V prvním poločasu kvalitně vystřelili Tomáš Pospiš a Antonín Horváth, jejich dobře mířené míče ale byly obránci Třebíče zablokovány. Horváth měl ještě jednu dobrou šanci, když šel na brankáře sám, bylo to ale hodně zboku a míč z jeho kopačky šel vedle tyče.

 

Tlak MSK se vystupňoval ve druhé půli. Dvakrát byl autorem kvalitních gólových přihrávek Petr Fojtík. Tu první dostal na nohu pět metrů od branky Pospiš, mezi tři tyče se ale netrefil. „Z této pozice musí dát gól, chtělo to placírkou doklepnout míč do sítě, on ale volil jinou, obtížnější techniku kopu,“ vyjadřuje se ke spálené šanci Pospiše trenér Bečka. Blízko gólu byl i střídající dorostenec Richard Tichý, který dostal od Fojtíka míč na hlavu, střílel do rohu třebíčské branky a jen bravurní zákrok brankáře, který vytáhl míč na roh, zabránil pohromě. Start Tichého a dalšího dorostence MSK Dana Bílka byl dalším pozitivem tohoto zápasu. Pokračuje tak systematické zapracovávání vlastních odchovanců do třetiligového kádru mužů.

 

„Účelem je, aby si mladí fotbalisté kvalitní soutěž osahali, což se jim může do budoucna hodit,“ vysvětluje trenér Bečka jakou má břeclavský klub základní strategii budování hráčského kádru. Je to jiná cesta, než kterou jdou tzv. „Farmářské kluby.“ Např. Líšeň s hráči Zbrojovky Brno může porazit každého, bez nich patří k celkům dolních pater tabulky. Obdobně se to dá říci na adresu Orlové, kterou posilují hráči druholigové Karviné.

 

Přes bodový zisk nebyl trenér Bečka s výkonem celku spokojen: „Chybělo nám více pohybu, hráli jsme hodně staticky. Málo jsme pronikali do šestnáctky Třebíče, řešili jsme herní situace komplikovaně nebo naopak příliš individualisticky. Ze tří remíz na výjezdu beru jako úspěch jen tu v Hulíně. V Zábřehu a nyní v Třebíči to chtělo bodovat naplno.“

 

Soutěž se již jen dohrává, chybí jí náboj. Není pochyb o postupu béčka Sigmy Olomouc do II.ligy, ani o sestupu Opavy B do divize. Na druhé straně to dává klubům více šancí myslet

v předstihu na příští ligový ročník a dávat více šancí vlastním odchovancům kategorie dorostu, jak to učinil MSK v Třebíči. Ze základního kádru chyběl Milan Sycha, který byl vázán pracovními povinnostmi, Jakub Dobšíček si doléčuje zranění a Ivan Dvořák byl uvolněn pro zápas béčka v Ratíškovicích.

 

Sestava MSK: Prokop – Košut, Zezula, Klusák, Hloch – Carvalho (77.Tichý), Paděra, Simandl, Jurčík  (59.Fojtík) – Pospiš, Horváth (68.Bílek).

 

Další výsledky: Hulín-Slovácko B 1:2 (0:1), Líšeň-Hlučín 4:2 (1:0), Orlová-Sigma Olomouc B 2:3 (2:0), Uničov-Prostějov 0:0 (0:0), Opava B-Kroměříž 2:5 (2:2), Zlín B-Vyškov 0:1 (0:0), Zábřeh-HFK Olomouc 0:1 (0:0).

 

Tabulka po 26.kole: 1.SK Sigma Olomouc B – 57 bodů, 2. SK Hanácká Slávia Kroměříž – 47, 3. 1.FC Slovácko B – 46, 4. 1.SK Prostějov – 44, 5.SK Sulko Zábřeh – 43, 6.FC Hlučín – 40, 7.SK Uničov – 38, 8.FC Fastav Zlín B – 37, 9.SK Spartak Hulín – 35, 10.MFK Vyškov – 32, 11.FK Slávia Orlová-Lutyně – 32, 12. 1.HFK Olomouc – 31, 13.SK Líšeň – 30, 14.Horácký FK Třebíč – 26, 15.MSK Břeclav – 24, 16.Slezský FC Opava B – 8.

 

Ve 27.kole soutěže budou muži MSK hostit druhý celek tabulky Hanáckou Slávii Kroměříž. Na podzim v Kroměříži uhráli cennou remízu 2:2, když dokázali dotáhnout dvoubrankovou ztrátu. Hrát se bude v Břeclavi v sobotu 23.května od 16:30 hod.

Zpět