K prvnímu kolu Ondrášovka cupu zajížděli břeclavští fotbalisté na hřiště svého bývalého soka v MSFL, týmu Bystrce. Bystrc stabilizovala kádr, vyřešila své problémy a patřila k nejlepším divizním týmům jarní části soutěže. A pohoda z jara divize se přenesla i do utkání "ondrášovky".
Do zápasu však vstoupila lépe Břeclav a také se ujala vedení. Stalo se tak ve 28. minutě a autorem branky byla posila Břeclavi ze slovenského Ružomberoku Tomáš Vlček. Bohužel už po třech minutách domácí Zedníček vyrovnal a za stavu 1 : 1 se šlo do kabin. O výsledku utkání a postupu Bystrce rozhodla 65. minuta. Domácí zahrávali standartní situaci a Janíček hlavou rozhodl. Kaňkou za utkáním byla červená karta, kterou obdržel v 90. minutě břeclavský David Cupák.