Břeclavští fotbalisté nedokázali vyzrát na tým z Kroměříže, který bojuje o záchranu, a podlehli mu 1:0, když inkasovali jedinou branku utkání ihned na začátku druhého poločasu. V 50. minutě se trefil hráč Kroměříže Šturma. Břeclavští branku nevstřelili a tak se vrací z Kroměříže s prázdnou. 

 

Přestože trenér břeclavských fotbalistů Milan Valachovič chodí po zápase do kabiny zřídka, v sobotu odpoledne udělal výjimku. Přišel. Ale slova chvály nechal daleko za sebou.

 

Nebylo za co chválit. Břeclavané prohráli v Kroměříži 0:1 a kromě úvodní čtvrthodiny předvedli mizerný výkon. „Jestli jsem zklamaný? To ne. Beru to jako realitu. Hráče jsem upozorňoval, že Kroměříž není lehký soupeř a že zápas bude bolet, což se potvrdilo," sdělil Valachovič Břeclavskému deníku krátce po závěrečném hvizdu.

 

Po patnácti minutách hry, kdy hosté dokazovali, proč patří mezi elitní týmy třetí ligy, převzala otěže domácí Kroměříž. Měla více šancí, hra ji bavila. A Břeclav se trápila. Jako by zmizela lehkost z předchozích dvou duelů, kdy dokázala vytěžit plný bodový zisk. Jako by si myslela, že se domácí z dolních pater tabulky porazí sami.

 

„O přestávce jsme si to vyříkali, jenže na začátku druhého poločasu se stal přesný opak, než jsme si řekli. Po obrovské chybě jsme dostali gól. Nevím, jestli se naši hráči uspokojili nebo si to nesrovnali v hlavě. Jsou mladí a tentokrát se naplno projevila jejich nezkušenost," je přesvědčený ambiciózní trenér.

 

Řada hráčů si podle něj sobotním výkonem zkomplikovala další působení v týmů. „Jak to nedělám, přišel jsem do kabiny a řekl, že si vystavili vysvědčení na léto. K takovým výkonům budeme přihlížet při rozhodování, kdo bude v klubu dál hrát a kdo ne," oznámil Valachovič.

 

Tým od řeky Dyje si výrazně zkomplikoval boj o třetí příčku. Třetí Prostějov jim odskočil na rozdíl devíti bodů.

 

Zpět